MINI Countryman: Návykově zábavný

MINI Countryman: Návykově zábavný

Největší a nejvšestrannější člen rodiny MINI nabízí i ve své nejnovější podobě potěšení z jízdy a individuální styl. Precizně propracovaný nezaměnitelně svěží a originální design, nové atraktivní prvky výbavy a inovativní technologie v oblasti ovládání a konektivity podtrhují výjimečné postavení nového MINI Countryman v segmentu prémiových kompaktních vozů.

MINI představilo koncept crossoveru již v roce 2008 na autosalonu v Paříži, o dva roky později zamířila první generace modelu Countryman do výroby a na trhu zůstala šest let. Závěrem roku 2016 se odehrálo představení druhé generace, jejíž prodej se rozběhl o pár měsíců později. Na jaře letošního roku uvedla britská značka, patřící pod křídla BMW Group, model Countryman v modernizované podobě, v níž rozvíjí dosavadní styl a zaměření úspěšného crossoveru s všestranným talentem pro každodenním provoz, dlouhé cesty i výlety mimo zpevněné komunikace.

MINI s tímto modelem pokračuje v získávání dalších cílových skupin zákazníků a uvádí, že Countryman nyní tvoří téměř 30 % celosvětových prodejů značky.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Osobité proporce

Modernizovaný Countryman je díky svým nezaměnitelným tvarům okamžitě identifikovatelný jako největší model značky. Pro MINI typický horizontálně dělený třídílný design je interpretován obzvláště nápadným způsobem, a to zejména zásluhou pro tento model specifického řešení střechy.

Nově navržený tvar předního nárazníku, nyní zcela v barvě karoserie, zajišťuje mimořádně čistý vzhled. Přepracovaná maska chladiče má pro MINI typické šestihranné obrysy a je lemována tenkým jednodílným chromovým rámečkem. V rámci modernizace se standardem pro všechna provedení staly LED světlomety Union Jack.  Přepracovaný zadní nárazník přispívá k mimořádně robustnímu a modernímu vzhledu nového MINI Countryman.

Pokrokový individualista

Countryman nadále nabízí plně pětimístný interiér, který se ve své modernizované podobě může vedle praktických předností pyšnit i řadou atraktivních prvků. Mezi nejvýraznější z nich patří nový digitální přístrojový panel s volitelným pětipalcovým barevným displejem a na přání dostupný nově navržený centrální displej v leskle černém provedení Piano Black. Standardem pro všechny modelové varianty se stal sportovní kožený volant, nové je i kožené čalounění sedadel a dalších částí interiéru.

MINI Countryman i ve svém nejnovějším provedení míří na trh v pokrokovém provedení SE Countryman ALL4 s plug-in hybridním systémem pohonu. Vedle této verze pak figuruje v nabídce i pestrá paleta modelů se třemi zážehovými a třemi vznětovými motory s nejnovější technologií MINI TwinPower Turbo. Motory prošly dalším rozsáhlým vývojem a pokrývají výkonové spektrum od 75 kW, tedy 102 koňských sil do 140 kW, tedy 190 koní a již nyní splňují emisní normu Euro 6d, která začne platit až od roku 2021. Čtyři z nich lze volitelně kombinovat s pohonem všech kol ALL4.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

MINI Cooper S Countryman

Motor:                                                 2,0 Turbo

Výkon (kW/k):                                    131/178

Zrychlení 0-100 km/h (s):                      7,5

Max. rychlost (km/h):                           225

Kombinovaná spotřeba (l/100 km):       6,3 – 6,5

Délka (mm):                                         4299

Zavazadlový prostor (l):                        450/1390

Základní cena (Kč):                               815 100

Připravil: Ondřej Pavlůsek, Foto: archiv značky


(Visited 486 times, 1 visits today)