Hotel Puradies: Alpy v tom nejlepším světle

Hotel Puradies: Alpy v tom nejlepším světle

Na nejslunnějším svahu v Leogangu, který je součástí největšího rakouského lyžařského regionu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, najdete jeden z nejkrásnějších rakouských horských hotelů. Puradies si zakládá na designu a propojení architektury s přírodou, stále však nachází jasnou inspiraci v alpské tradici. Hotel samotný je součástí stejnojmenného prázdninového resortu, v 300 000 metrů čtverečních velkém areálu, kde najdete mimo jiné i privátní chalety. Hosté tak mohou volit mezi stylovými pokoji a suitami přímo v hotelu nebo se ubytovat v jedné z pohodlných, hotel obklopujících chat Premium Chalets.

Již krátce po zahájení provozu v prosinci roku 2016 začal hotel Puradies sbírat vyznamenání za architektonické a designové řešení interiéru. Obrovské prosklené plochy v celém komplexu doslova vtahují přírodu dovnitř, což přispívá k nezaměnitelné atmosféře místa. Dokonalý pocit klidu vybízející k relaxaci vyzařuje z velkorysého prostoru i z použitých materiálů jako je dubové dřevo, přírodní kámen a místní tradiční textilie. Pokud vás na vlnu odpočinku nenaladí atmosféra, pak je sázkou na jistotu spa Innere Mitte. Odpočívat a meditovat tady lze v originální wellness areálu Badehaus, který se nachází na břehu přírodního jezírka přímo za hotelem. Zvenčí vypadá jako relikt pozapomenuté romantiky horských chat, uvnitř však nabízí wellness na nejvyšší úrovni: prosklené sauny s výhledem na impozantní vrcholky hor, parní lázně, infrakabiny a prostorné odpočívárny bohatě zásobené selekcí bylinkových čajů z alpských luk. Nejnáročnější hosté toužící po soukromí se mohou ubytovat v jedné ze suit Wolke 7, které disponují privátními lázněmi.

Jakmile si vyčistíte hlavu ve spa, můžete mysl naplnit gourmet zážitky. Exkluzivní fine dining restaurace Ess:enz v čele s šéfkuchařem Albertem Dschulniggem nadchne osobitým stylem. Majitel i šéfkuchař jsou přesvědčeni, že základem skvělé kuchyně jsou čerstvé regionální produkty, především pak ty sezonní. Hlavním dodavatelem kuchyně je vlastní historický horský bio-statek, který hotel zásobuje kvalitním masem, vejci a mléčnými výrobky. Albert Dschulnigg dokáže s citem. vytvořit harmonii mezi alpskou a mezinárodní kuchyní korunovanou nejlepšími rakouskými víny.

Puradies je kombinací vytříbeného současného designu, tradičně přátelského rakouského servisu a dokonalé lokace, která je v létě bezkonkurenční pro cyklistické výpravy a v zimě zase pro lyžařská dobrodružství. V létě navíc hotel nabízí ve spolupráci se značkami Porsche a Vespa možnost vyjížděk do alpských serpentin, například po Grossglocknerské vysokohorské silnici, která spojuje rakouské spolkové země Salcbursko a Korutany. Designový hotel často znamená, že děti tu právě rádi nevidí. V Puradies však s mladými návštěvníky počítají a mají tu pro ně dokonce hernu, malou zoologickou zahradu Streichelzoo a za hotelem je i obora.

V dokonalé harmonii

Hned při vstupu do hotelu zaujme dvoupodlažní bar & lounge Freiraum jako příklad skvělého nápadu a řemeslné dovednosti. Barový interiér o celkové ploše 500 metrů čtverečních byl vyfrézován z 16 000 dubových kostek – od barového pultu až po sedací soupravy, s točitým schodištěm do druhého barového podlaží, vše jako by se navzájem prolínalo a splývalo dohromady v dokonalý celek. Součástí baru je prostorná a dobře vybavená knihovna a lounge pro kuřáky. Pokud vám budou povědomá světla nad barem, vězte, že jde o české sklárny Bomma.

Ski Alpin Card

Velkou praktickou novinkou slavného skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je speciální skipas Ski Alpin Card, s nímž můžete objevovat i lákavé sjezdovky ve dvou špičkových lyžařských oblastech Schmittenhöhe v Zell am See a ledovcový areál Kaprun. Najezdit tak můžete neuvěřitelných 408 kilometrů a v případě přehlcení zážitky můžete mezi oběma centry zdarma využít bezplatných skibusů.

www.puradies.com

(Visited 332 times, 1 visits today)