Hvězdy Tipsport Czech Ladies Open znovu zazářily

Hvězdy Tipsport Czech Ladies Open znovu zazářily

Zdroj: Se souhlasem PREMIER SPORTS CZ

Duben začal skvěle a tváře, které dlouhodobě patří k turnaji Tipsport Czech Ladies Open, se opět prosadily na velkých světových turnajích.

Ladies European Tour vyhrála v domácím prostředí Lee-Anne Pace, když se už popáté stala šampionkou South African Women´s Open. Titul tentokrát obhájila v Kapském Městě po rekordním play-off na šest jamek s Argentinkou Magdalenou Simmermacher.

Pace, která startovala loni v Berouně, se po nedělním vítězství stala vedoucí hráčkou evropského žebříčku Race to Costa Del Sol. Simmermacher, jež se ukázala českému publiku už před třemi lety na Karlštejně, je průběžně šestá. A na sedmém místě se nachází Kristýna Napoleaová, která po senzačním druhém místě v Saúdské Arábii a devátém v Johannesburgu nyní opět prošla na Ladies European Tour cutem. To se letos poprvé povedlo i Šideri Váňové.

Také v zámoří se skvěle ukázala jedna z tváří Tipsport Czech Ladies Open. Pia Babnik, teprve 18letá Slovinka, skončila třetí na úvodním majoru sezony LPGA, Chevron Championship v Kalifornii, což je její největší úspěch mezi absolutní elitou. Babnik dostala šanci k prvnímu startu na Ladies European Tour právě na Karlštejně v roce 2019 a v obou předchozích letech patřila mezi nejlepší také v Berouně.

Necelé tři měsíce před čtvrtým ročníkem Tipsport Czech Ladies Open (24. – 26. června) je rozhodně na co se těšit.

Připravil: Čeněk Lorenc

(Visited 111 times, 1 visits today)