II. ročník golfového turnaje družstev importérů a autosalonů ovládlo kvarteto VW

Vítězný tým VW s putovním pohárem pro vítěze ČPP Car of the Green. Foto: puttpd / Luděk Šipla

II. ročník turnaje čtyřčlenných družstev importérů a autosalonů ČPP Car of the Green ovládlo kvarteto VW ziskem 158 netto bodů; o devět bodů zpět zůstal tým Volvo/AutoIN Miloše Pavlíčka a třetí skončilo Audi. Při prvním startu se na pěkném pátém místě umístil tým Hyundai s prezidentem značky v ČR panem Cho. Loňské premiéře vládlo na Karlštejně Subaru, tentokrát odjel obří putovní pohár pro vítěze ze skláren v Nižboru červeným elektrickým ID 5.

Obhájce titulu Subaru sice v konkurenci jedenácti týmů neuspělo, vychutnalo si však výsadu obhájce – vystavení Subaru BRZ přímo před karlštejnskou klubovnou. Jeden vůz mohl na Karlštejně vystavit každý z účastníků turnaje a přehlídka to byla skvostná; od Audi R8 Spyder přes Lexus RX 500h a Subaru Solterra až po Ford Mustang Mach-E a Cupru Formentor VZ5. A samozřejmě elektrické ID 5, které odváželo pohár pro vítěze.

„Myslím, že to byl skvělý turnaj a že jsme si dnešek na Karlštejně všichni užili, i když roughy byly velmi obtížné,“ glosoval turnaj za vítězný tým Ondřej Květoň a pochválil promotéra: „Díky za perfektně zorganizovaný turnaj, těším se, že se tady za rok sejdeme znovu, a možná i ve větším počtu.“