III. ročník Car of the Green na Karlštejně: Volkswagen obhájil!

III. ročník Car of the Green na Karlštejně: Volkswagen obhájil!

V úplně jiné sestavě než loni, přesto opět vítězně! Kvarteto značky Volkswagen s kapitánem Jiřím Ritschelem obhájilo na Karlštejně při III. ročníku golfového turnaje ČPP CAR OF THE GREEN loňský titul. V klání čtyřčlenných týmů importérů a autosalonů vyhrálo s náskokem sedmi bodů před čtveřicí Volvo/AUTO IN a třetím týmem Alfa Romeo/IMOFA.

Karlštejn nabídl téměř devadesáti hráčům nádherné počasí okořeněné tradičním větrem, výtečné greeny i nedostižný výhled z terasy; skvělé menu na ní servíroval Top Hotel Praha. Většinu účastníků naladila báječná snídaně, ale i degustační startovní doušek z pálenice Sudlička. 

Od první chvíle, kdy se začaly na velké tabuli v klubovně rýsovat výsledky, to vypadalo na triumf loni druhého týmu AUTO IN reprezentujícího značku Volvo. Jeho kapitán Miloš Pavlíček přinesl 35 netto bodů a minimálně třicet zapsali i zbývající tři členové družstva – v součtu 131 bodů. Ale když se už už objednávalo šampaňské, přišel poslední flight a Jiří Ritschel rozsekl turnaj čtyřiceti body! A protože Karel Kadeřávek přispěl osmatřiceti, a i další dva členové týmu se drželi, byla z toho obhajoba!

„Upřímně, o tréninku to nebylo, tomu jsme moc nedali,“ usmíval se s pohárem v rukou Jiří Ritschel, obchodní ředitel VW pro osobní vozy. „Ale vyšlo počasí, hřiště bylo moc pěkné a všechno si tak nějak sedlo, samozřejmě jsme potřebovali i trochu štěstí. Z obhajoby máme radost, i z toho, že jsme si užili velmi příjemný den. Osobně mám tahle neformální setkání rád; v denním byznysu jsme sice konkurenti, ale tady to na pár hodin opadá a v klubovně jsou z nás přátelé a máme o čem mluvit.“

Stojí za zmínku, že o jediný bodík utekla „bedna“ kvartetu BMW/Renocar a že i další bodové odstupy byly jednobodové, respektive rozhodovaly pomocné brutto body! Páté skončilo Subaru, vítěz prvního ročníku (a letos „Nejlépe oblečený tým turnaje“), šestá Cupra a sedmý Lexus. V kategorii partnerů turnaje vyhrál tým Tesla Batteries před Top Hotelem Praha. 

Výsledky – importéři/autosalony: 1. Volksvagen (Jiří Ritschel, Jiří Jandl, Karel Kadeřávek, Tomáš Zach) 138 bodů, 2. Volvo/AUTO IN 131, 3. Alfa Romeo/IMOFA 125, 4. BMW/Renocar 124, 5. Subaru 123, 6. Cupra 122, 7. Lexus 122, 8. Ford/AMB 113, 9. SEAT 111, 10. Toyota 94, 11. Audi 43 (při absenci dvou členů týmu).

Partneři: 1. Tesla Batteries 146, 2. Top Hotel Praha 129, 3. Euro 118, 4. ČPP I 116, 5. Šafra a partneři AK 116, 6. ČPP II 115.

 

Vítězné kvarteto VW: zleva Karel Kadeřávek, Jiří Jandl, Jiří Ritschel a Tomáš Zach

 

Tak hraje Jakub Květoň (Lexus)

 

Polovina týmu Subaru: zleva Vlastimil Samek a Daniel Lyach

 

Šéf Renocaru Peter Bittó

 

A šéf českého zastoupení značek SEAT/Cupra Aleš Novák

 

Vladan Rojíček z týmu Lexus (vlevo) přebírá cenu za nejlepší netto výsledek od Martina Písaříka (Interaction)

 

Vítězné kvarteto Volkswagenu s putovním pohárem Foto www.puttpd.cz/Luděk Šipla



(Visited 70 times, 1 visits today)