Ikony zasněžených svahů ladí formu na novou sezónu. Co prozradily sociální sítě?

Ikony zasněžených svahů ladí formu na novou sezónu. Co prozradily sociální sítě?

Zdroj: Agence Zoom

Za necelý měsíc odstartuje nový ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Jeho brány se otevřou o víkendu 27. a 28. října tradiční ouverturou v rakouském Söldenu, kde bude na programu obří slalom. Hlavní favorité a favoritky na zisk Velkého křišťálového glóbu brázdí svahy evropských a zámořských ledovců, aby co nejoptimálněji vyladili formu pro prestižní seriál. A o momentky z přípravy se dělí se svými fanoušky prostřednictvím sociálních sítí, zejména na Instagramu.

Král posledních sedmi (!) ročníků Světového poháru, Rakušan Marcel Hischer, je připraven rozšířit svůj historický zápis do análů seriálu a bude naplno usilovat o osmé celkové prvenství v řadě.  Ještě před samotným startem svěťákových klání by se však měl stát novopočeným otcem.

View this post on Instagram

The real adventure starts right now.

A post shared by Marcel Hirscher (@marcel__hirscher) on

„Jako otec bude ještě rychlejší,“ prorokuje Hirscherovi další famózní sezónu Aksel Lund Svindal. Norská sjezdařská ikona bude patřit k hlavním vyzývatelům Hirschera. Svindal zažil sladké ovoce triumfu v konečném pořadí SP v letech 2007 a 2009. V prosinci mu bude šestatřicet, do sportovní penze určitě nemíří, ale šancí k ovládnutí svěťáku již nebude mít příliš. Letos je to možná jedna z posledních. Pro nadcházející „ostré“ závody poctivě dřel v Chile. Tam v srpnu a září tradičně směřují kroky špičkových světových sjezdařů a sjezdařek.

View this post on Instagram

Adios ?? ? ??

A post shared by Aksel Lund Svindal (@asvindal) on

Trénuje se samozřejmě i v Evropě. Oblíbeným místem je v tomto ohledu švýcarské Saas-Fee. Dva povedené týdny tam podle vlastních slov zažil Henrik Kristoffersen. Na jeho souboje mezi slalomovými tyčemi s Marcelem Hirscherem se těší řada příznivců alpského lyžování.

Závodní lyžování, to je velká dřina a série úrazů a zranění. Své o tom ví Američanka Lindsey Vonnová. Málokterá závodnice vytrpěla tolik bolesti jako ona. Jezdkyně bez bázně a hany je připravena na další šrámy. Co ji žene dopředu?

Je to vědomí, že má na dosah zdolání letitého rekordu legendárního Ingemara Stenmarka v počtu 86 vítězství v závodech Světového poháru. Američanka jich dosud nasbírala osmdesát dva. „Neskončím, dokud ten rekord nepřekonám,” potvrdila Vonnová.

Největší očekávání na ženském okruhu Světového poháru však patří její krajance Mikaele Shiffrinové. Ta opanovala poslední dva ročníky elitní soutěže a pokud bude zdravotně fit, je největší aspirantkou na svěťákový hattrick. V průběhu přípravy na novou sezónu si našla čas i na zajímavé setkání s tenisovým mágem Rogerem Federerem.

(Visited 31 times, 1 visits today)