Interlaken. Kombinace poklidného golfu a adrenalinových zážitků

Interlaken. Kombinace poklidného golfu a adrenalinových zážitků

Zdroj: Interlaken Tourismus

Švýcarsko je odjakživa domovem mnoha sportů, včetně golfu. Není tedy divu, že se zde nalézá mnoho hřišť, z nichž každé má svůj typický ráz a charakteristiku. Stejně jako v Interlakenu, kde během pár minut můžete vyměnit golfové hole za let vzduchem.

Zdroj: Interlaken Tourismus

Dnešní golfové hřiště vzniklo z iniciativy podnikatelů z Interlakenu, kteří v roce 1963 založili golfový klub Interlaken-Unterseen. Plán vypracoval uznávaný německý architekt Bernard von Limburger a o realizaci se postaral jeho neméně slavný kolega Donald Harradine. Osmnácti jamkové hřiště, jež bylo postaveno za zhruba osm set tisíc švýcarských franků, však přestalo po pouhých čtyřiceti letech činnosti splňovat běžné standardy. Proto před třinácti lety dostalo nový kabát.

Všechny zelené a tréninkové plochy byly rekonstruovány podle plánů skotského architekta Johna Chilver-Stainera. V areálu hrací plochy vznikly říčky, jezera a splavy, které se v harmonické kombinaci propojily se stávajícími vodními toky až k Thunskému jezeru. Citlivá úprava byla velmi nutná, protože golfové hřiště leží v přírodní rezervaci Weissenau s mnoha vzácnými živočichy a rostlinami. Ochrana bohaté fauny a flóry je přísně dodržována a klub ji začlenil do své činnosti.

S větrem v zádech

Městečko v kantonu Bern velmi často vyhledávají příznivci adrenalinových sportů. Kouzelné jezerní a horské scenérie obklopující jeho okolí poznávají z ptačí perspektivy. Pokud se k nim přidáte, zažijete vzrušující bungee jumping nebo paraglidingové tandemové lety. Husí kůže vám rovněž naskočí při tandemovém seskoku z letadla či helikoptéry, kdy během čtyřiceti sekund do otevření padáku naberete rychlost dvě stě kilometrů za hodinu.

Snídaně s alpskými velikány

 Po dobrodružných aktivitách si potom v klidu můžete dát skvělý brunch. Stačí jen vyjet lanovkou Harderbahn (pouhých deset minut) do výšky tisíc tři sta dvacet dva metrů nad mořem, kde se nalézá restaurace Harder Kulm Panorama Restaurant. Z vyhlídkové terasy oceníte fantastický výhled na Interlaken, okolní vesnice,  Brienzské a Thunské jezero a na známý horský triumvirát Eiger, Mönch, Jungfrau.

  • Jen jednou za dvanáct let se v Interlakenu koná festival Unspunnen. Jedna z největších a nejkrásnějších folklórní akcí na světě prezentuje švýcarské tradice, zvyky, sporty (házení kamenem, zápas, střelba), lidovou hudbu, tanec a kroje. Chcete-li se této významné události zúčastnit, poznamenejte si do diáře rok 2029.
Zdroj: Interlaken Tourismus

Bezstarostné cestování

Zásluhou skvělého železničního spojení se vám vyplatí cestovat po Švýcarsku vlakem. Díky Swiss Travel Pass získáte jeden lístek platný na všechny vlaky, autobusy, lodě, městskou veřejnou dopravu, padesáti procentní slevu na lanovky a dokonce i volný vstup do více než čtyři sta devadesáti muzeí po celém spříseženství.

Swiss Travel Pass je k dispozici na internetu, na švýcarských nádražích, letištích a také v turistických kancelářích ve velkých městech.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 18 times, 1 visits today)