Italský race carver v plném rozkvětu. Zaujme fajnšmekry

Italský race carver v plném rozkvětu. Zaujme fajnšmekry

Zdroj: www.blossomski.com

Po celou dobu svojí existence, což není zase tak dlouho, necelých 20 let, jsou lyže Blossom záležitostí pro fajnšmekry. Za vznikem této italské značky stojí někdejší trenér italského nároďáku Luciano Panatti a i z této souvislosti by se možná dalo odtušit, že se zde nebudeme zabývat lacinými lyžemi z obchodních řetězců. Tam Blossomy nehledejte.

Na druhou stranu se tyto poctivě stavěné, povětšinou sportovně vyladěné výkvěty (blossom se dá přeložit jako výkvět) dostávají více a více do povědomí, a to především těch z nás, kdo chtějí lyže, sportovní, kvalitní a svým způsobem jedinečné. Buďte si jistí, že jich u lanovky mnoho neuvidíte.

Základ všech lyží Blossom tvoří poctivý dřevěný sandwich, podle určení lyží sestavený z jasanu nebo topolu, torzně vyztužený titanalem. To je u sportovních lyží samozřejmě vcelku standardní postup, za méně standardní už se ale dá označit péče, jíž jsou všechny lyže vystaveny v závěrečné fázi výroby.

Každý jednotlivý kus zde podléhá přísné výstupní kontrole, aby dílnu opouštěly pouze lyže v absolutně špičkové kvalitě. Luciano Panatti je dodnes odpovědný za vývoj i produkci a na sjezdovce, řídíte-li Blossomy, je to znát. Takto vypadá poctivá práce.

Příkladem budiž “sériový” race carver Fly Up, což je public obřačka konstrukčně odvozená od závodní lyže na obří slalom, samozřejmě také více vykrojená, aby nám hezky zatáčela i v nižších rychlostech. Příjemné je, že v nabídce značky Blossom najdeme model Fly Up jako tvarově identickou lyži v měkším i tužším provedení. Pokud jste tedy těžší váhy, anebo do toho prostě rádi šlapete, žádejte model Fly Up Plus.

Blossom Fly Up
Geometrie: 114/69/99 mm

Délky (cm) / rádius (m): 166, 174, 180/18 
Cena: 25 490,-   s vázáním Tyrolia PRD 12 + Triflex plate (29 990,-   tužší verze Plus)

(Visited 213 times, 1 visits today)