Jak drahé bylo double bogey na US Open? Přes 200 tisíc dolarů

Jak drahé bylo double bogey na US Open? Přes 200 tisíc dolarů

Zdroj: pgatour.com

Jak draho může přijít špatná rána a pokažená jamka třeba na US Open? Odpověď? Pěkně draho. A dá se to navíc i docela konkrétně vyčíslit. Tony Finau vstupoval do finálového kola 118. US Open jako jeden ze čtyřlístku vedoucích hráčů, ale na titul nakonec nedosáhl. Až do poslední jamky ale měl šanci na dělené třetí místo společně s Dustinem Johnsonem. Jenže po double bogey spadl na pátou příčku. A tyhle dvě rány navíc ho stály přes 200 tisíc dolarů…

Osmadvacetiletý Američan letos prožívá velice slušnou sezonu. I když tu a tam i lehce smolné okamžiky. Před Masters, úvodním majorem roku, slavil hole-in-one na tradičním tříparovém turnaji tak vehementně, že si poranil loket. Ale i navzdory zranění dokázal Masters dokončit na skvělém děleném 10. místě.

Na US Open to bylo ještě lepší – po třech kolech dělil vedení a do finálové rundy vstoupil v závěrečném flightu. Po nepříliš povedeném začátku kola sice ještě ožil a vrátil se do hry o nejvyšší příčky, ale definitivně vypadl ze hry až na poslední jamce. Na té se trápil od první rány a nakonec jich potřeboval na dohrání čtyřparové osmnácté jamky šest. A ty dvě rány ho přišly pěkně draho.

Pokud by jamku dohrál v paru, udržel by dělenou třetí příčku a odnesl by si odměnu 683 832 dolarů.

Jenže dvě rány navíc ho stály nejen propad na páté místo, ale také ztrátu 214 372 dolarů. Ze Shinnecock Hills si odnesl „jen“ 469 460 dolarů. I když ono „jen“ není tak docela na místě – pro 28letého Finaua je to pořád čtvrtá nejvyšší odměna v jeho kariéře.

„Šel jsem do finálového kola s tím, že si chci hru užít. Ostatně, nikdy předtím jsem v podobné situaci nebyl a bylo to poprvé v mé kariéře, co jsem na takovém turnaji byl v závěrečném flightu. Chtěl jsem prostě hrát dobrý golf a snažit se o co nejlepší výsledek. Nastřílel jsem docela dost birdie, ale také bogey a na osmnáctce se prostě stalo to, co se stalo,“ lakonicky konstatoval Finau, který má na svém kontě dosud jen jediné vítězství na PGA Tour z Puerto Rico Open v roce 2016.

Na vítězného Brookse Koepku nakonec ztratil čtyři rány a ještě propastnější byl rozdíl ve finanční odměně. Koepka vylepšil své konto po úspěšné obhajobě titulu z US Open o 2,16 milionu dolarů.

(Visited 15 times, 1 visits today)