Jarní lyžování v Leogangu: běžky, freeride a špičkoví DJs

Jarní lyžování v Leogangu: běžky, freeride a špičkoví DJs

Zdroj: www.puradies.at

Záruka kvalitní sněhové pokrývky, perfektně upravené sjezdovky, dokonale vyříznuté běžecké stopy i ideální podmínky pro freeride. To všechno a hlavně spousta zážitků včetně těch hudebních na vás čeká ve zbytku zimy i na začátku jara v okolí romantického rakouského lyžařského střediska Leogang.

Nadcházející měsíce jsou tím pravým časem velkolepého vyvrcholení sezony ve slavném lyžařském cirku Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Jedná se o největší rakouský lyžařský region s 270 kilometry sjezdovek, kde jsou lanovkami propojena střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a také tyrolský Fieberbrunn.

Svahy Pingauer Grasberge, které obklopují obě údolí, se zdvihají z nadmořské výšky kolem tisíce metrů až do výšky 2 100 metrů a na sjezdovkách se tady pořád něco děje. Pro celý region přitom platí jeden skipas, takže můžete střediska, trasy i zábavu libovolně střídat a zažívat stále něco nového.

Na, wer von euch Lässigen ist heute auf der Piste? ;)Who's enjoying a great sunny day on the slopes today?

Zveřejnil(a) Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn dne Středa 24. ledna 2018

Běžkařský ráj

Nový Nordic Park Saalfelden Leogang nadchne všechny běžkaře i vyznavače zimní turistiky. Nabízí 150 kilometrů běžeckých stop, perfektně upravované lesní stezky a také možnost oblíbeného večerního běžkování. Trasa Ritzensee, dlouhá téměř dva kilometry, je osvětlená až do deseti večer.

A právě tady se koná jedna z nejvyhlášenějších běžeckých akcí Evropy: Skimarathon, který letos proběhne již pojedenácté, a to 3. až 4. února. První den (3. 2.) se utká mládež, druhý den (4. 2.) si tu změří své síly profesionálové a amatéři. Se svými až 350 rakouskými a mezinárodními účastníky patří tento lyžařský maraton k největším běžeckým akcím v Rakousku. Soutěží se ve třech disciplínách: 42 kilometrů, 21 kilometrů a týmová soutěž tříčlenných týmů. Heslem maratonu je „Nejdůležitější je být při tom!“

Zdroj: www.puradies.at

Špičkové freeridové parky

Další populární událostí je tady Freeride World Tour Fieberbrunn, který se koná 9. až 15. března. Spojení se sousedním tyrolským Fieberbrunnen učinilo totiž z tohoto regionu absolutní Mekku pro milovníky freeridu. Freeridové parky v Lärchfilzkogel ve Fieberbrunnu a Asitzmuldenbahn v Leogangu představují špičkovou nabídku, jaká nemá v Evropě obdoby. Jedná se o kombinaci snowparků a freeridových tras s nejrůznějšími překážkami.

Nejlepší freerideři se tu sejdou 9. března, aby změřili své schopnosti. Během čtyřiceti minut budou muset vystoupat na vrchol Wildseeloder a odtamtud, z výšky 2 118 metrů, zvládnout svah s převýšením 620 metrů, který má v jednom místě 70stupňový sklon!

Úplně největším setkáním freeridrů pak bude 10. března akce Freeride World Tour ve Fieberbrunnu.

Zdroj: www.puradies.at

Lyžovačka za doprovodu taneční hudby

Zdejší velké finále zimní sezóny představují White Pearl Mountain Days, které probíhají v celém lyžařském regionu, a při nichž si přijdou na své všichni milovníci hudby. Jarní lyžování budou stejně jako loni doprovázet od 16. března do 1. dubna koncerty a vystoupení mezinárodních DJs.

Ve více než 20 lokacích na chatách i na sjezdovkách se mohou lyžaři zastavit, uvelebit se v lehátkách, zaposlouchat se do příjemných tónů a přitom si objednat některou z mezinárodních kulinářských specialit, které jsou rovněž na programu. A pozor: vstup na akci je volný!

(Visited 151 times, 1 visits today)