Když tenistky randí s jinými sportovci… Od golfistů po fotbalisty

Když tenistky randí s jinými sportovci… Od golfistů po fotbalisty

Ana Ivanovičová a Bastian Schweinsteiger se vzali v červenci 2016 v Benátkách

Tenis je individuální sport. V kolotoči turnajů zarámovaným neustálým cestováním z místa na místo, z hotelu na hotel, z kurtu na kurt není nijak snadné najít si toho pravého partnera. Řada tenistek ho hledá mezi jinými sportovci. Jak jsou pevné takové vztahy? Jak to vypadá, když tenistky randí s jinými sportovci?

Před několika dny oznámila Američanka Sloane Stephensová zasnoubení s fotbalistou Toronta FC Jozy Altidorem. A není zdaleka první, a nejspíš ani poslední tenistkou, která spojila svůj život, nebo aspoň jeho část, s jiným sportovcem. Jak skončily vztahy jiných ženských tenisových hvězd s muži, kteří vynikali, nebo stále vynikají v jiných sportech?

Caroline Wozniacká a Rory McIlroy/David Lee

Wozniacká a McIlroy jsou ve svých sportech  – tenisu a golfu – skutečnými světovými hvězdami. Na prvním rande se sešli v roce 2011 a o tři roky později se zasnoubili. To ale bylo téměř to poslední, co společně zažili. V okamžiku, kdy se chystali začít rozesílat svatební oznámení, jejich vztah skončil. „Tím problémem jsem já,“ přiznal tehdy McIlroy. „V okamžiku, kdy jsme připravovali rozesílání svatebních oznámení, jsem si uvědomil, že nejsem na sňatek připravený. Přeji Carolině hodně štěstí,“ loučil se McIlroy.

Wozniacká dlouho „singl“ nezůstala. Už v roce 2017 Dánka oznámila, že se zasnoubila. A tím vyvoleným, kterého posléze pojala i za manžela, se stal opět sportovec – tentokrát basketbalista a také vítěz NBA David Lee. A jejich manželství trvá stále…

Ana Ivanovičová a Adam Scott/Bastian Schweinsteiger

Cesty srbské tenistky a australského golfisty se střetly v roce 2010, ale už za dva roky přišla první krize a rozchod. Po něm se ale oba sportovci opět dali dohromady, jenže druhý pokus neměl dlouhého trvání. V roce 2013 se rozešli podruhé a tentokrát definitivně. Největší problém? Čas. Vzhledem k tomu, že oba cestovali po světě v rozdílných sportech, společně trávili jen málo času. A jejich vztah se stal neudržitelným.

„Bylo to pro mě těžké, když jsme se rozešli. Ale nebylo snadné žít spolu, protože jsme měli každý svou kariéru. Ale pokud jsme spolu byli, prožívali jsme báječný vztah. Ana je úžasný člověk, ale není snadné udržet jakýkoliv vztah, když oba dva cestují za svými sporty do různých koutů světa,“ vzpomínal Scott.

Ivanovičová ale nakonec našla toho pravého – fotbalového mistra světa Bastiana Schweinsteigera, s nímž má i dítě. Vzali se v roce 2016 a jsou téměř dokonalou reklamou na manželství dvou vrcholových sportovců.

Chris Evertová a Greg Norman

Chris Evertová a Greg Norman

Když Chris Evertová a Greg Norman uzavírali v roce 2008 manželství, byl jejich vztah označován jako jeden z nejromantičtějších mezi sportovci. Obě bývalé světové jedničky ve svých sportech měli na svatbě na Bahamách stovku lidí a celá ta sláva údajně spolkla 1,3 milionu liber.

Romantika dlouho nevydržela a manželství se rozpadlo po pouhých patnácti měsících.

Důvod? To, co prosáklo od lidí kolem Normana, hovoří o tom, že se Chris stala příliš dominantní a kontrolující vše, co její manžel a bývalý australský golfista dělal. „Viděli to všichni,“ potvrdila tento názor i sestra Grega Normana.

Maria Šarapovová a Saša Vujačič

Šarapovová neprožívá v závěrečné fázi své kariéry nijak oslnivé období, a tak románek s basketbalovou hvězdou Slovincem Sašou Vujačičem, který byl trejdován v prvním kole týmem Los Angeles Lakers v roce 2004, byl příjemným osvěžením, byť se opravdu jednalo jen o krátkou záležitost. „Prožívali jsme velice hezké období a společné chvíle, ale sladit náš kalendář bylo extrémně obtížné. Zvlášť poté, co Saša začal hrát v Turecku,“ ohlédla se ruská tenistka za vztahem, který neměl příliš dlouhé trvání.

Několik příkladů spojení tenistek a jiných vrcholových sportovců ukazuje, že takový vztah nemívá dlouhého trvání. Ale jsou samozřejmě výjimky. Stačí zůstat u tenisu. Když se totiž dají dohromady tenistka a tenista, může jít o pevný vztah. A důkazy?

Steffi Grafová a Andre Agassi

Pravda, v poslední době se sice objevují spekulace, že jejich vztah není až tak ideální, ale oba uzavřeli sňatek v roce 2011, mají dvě děti, už teenagery 17letého Jadena Gila a o dva roky mladší dceru Jaz Elle.

Potomci Petra Kordy a Reginy Rajchrtové kráčí ve šlépějích svých rodičů…

Regina Rajchrtová a Petr Korda

Pro další důkaz můžeme sáhnout dokonce do české tenisové scény. Vítěz Australian Open z roku 1998 Petr Korda a bývalá česká tenistka Regina Rajchrtová spolu už dlouhé roky žijí na Floridě a vychovávají tři děti – dcery Jessiku a Nelly a syna Sebastiana.

A všichni tři jdou v jejich stopách i na sportovní scéně – Jessica a Nelly už mají na kontě turnajová vítězství na golfové LPGA a Sebastian triumfoval na juniorském Australian Open.

(Visited 1 514 times, 1 visits today)