Klára Spilková si vybojovala LPGA Tour

Klára Spilková si vybojovala LPGA Tour

Zdroj: Alexander Dobrovodský

Klára Spilková bude jako první česká golfistka hrát nejprestižnější soutěž LPGA Tour. Podařilo se jí to díky čtvrtému místu v osmikolové závěrečné kvalifikaci v americkém Pinehurst v Severní Karolíně.

23 letá česká golfistka dokonce dlouho vedla, ale i konečné čtvrté místo ji naprosto suverénně udrželo mezi 48 hráčkami, které získaly hrací kartu pro LPGA Tour. “Kvalifikace byla dlouhá a únavná. Počítala jsem jednotlivá kola, ale při samotné hře jsem se cítila výborně. Řekla jsem si, že na sebe nebudu nijak tlačit a hrála jsem, co jsem potřebovala. Trefovala jsem fairwaye, zasahovala greeny a hrála na dva paty,” uvedla po turnaji Spilková. Před ní na prvním místě skončila Jihokorejka Leeová, druhá a třetí byly Američnaky Kupchová a Schmelzelová.

Dosud největším úspěchem Spilkové bylo loňské vítězství na turnaji Ladies European Tour v marockém Rabatu. Nyní v USA nejdříve obsadila čtvrté místo ve druhé fázi kvalifikace ve Venice. Při finálové části v Pinehurst se pak od druhého do šestého kola držela dokonce v čele. Před posledním kolem bylo už prakticky rozhodnuto, že postup na LPGA Tour získá. Zahrála v něm tři rány nad par. Celkově měla skóre -11 a jistě udržela čtvrté místo. “Hrála jsem znovu naplno, možná trochu víc na riziko než předtím, ale zkoušela jsem skórovat. I když se to nepovedlo, jsem s výsledkem spokojená,” řekla.

Po závěrečném patu dojatá objala caddieho Martina Konečného. “Dokázali jsme to!” napsala Spilková k videu na sociálních sítích a moc svému pomocníkovi děkovala.

Vedle LPGA Tour hodlá v příštím roce dál hrát i Ladies European Tour, protože by se mohla kvalifikovat na Solheim Cup – ženský Ryder Cup.

(Visited 776 times, 1 visits today)