Největší cyklopřestupy roku 2018: Gaviria, Evenepoel, Terpstra

Největší cyklopřestupy roku 2018: Gaviria, Evenepoel, Terpstra

Remco Evenepoel

Profesionální cyklistika prožívá na konci roku 2018 velké zemětřesení. Týmy se pro příští sezonu pořádně promíchají. A ještě není konec.

UCI chystá redukci počtu prvodivizních stájí z 18 na 15. Některé druhodivizní už zkrachovaly, navíc byl snížen počet jezdců týmu pro jednotlivé závody. Výsledek? Snižování počtu cyklistů a zároveň jejich obrovské přesypání mezi jednotlivými stájemi. Pociťuje to například výborný český cyklista Michal Schlegel, který byl už jednou nohou v jednom z prvodivizních týmů, ale po zranění doteď neví, co s ním bude.

Jednou z nejvýznamnějších událostí je , že slavnou stáj BMC přebírá polská CCC. A teď k zmíněným velkým přestupům. Týmy střídají Australané Richie Porte (z BMC do Trek-Segafredo), Rohan Dennis (z BMC do Bahrain Merida) a Caleb Ewan (z Mitchelton-Scott do Lotto-Soudal), Roman Kreuziger (z Mitchelton-Scott do Dimension Data), Němci Tony Martin, Andre Greipel a mladík Maxmilian Schachmann, Kolumbijec Sergio Henao nebo Španěl Ion Izaguirre. Úplně nejvýznamnější jsou ale podle nás přestupy, jež se všechny točí kolem slavné belgické stáje Quick-Step:

Belgičan Remco Evenepoel

Tohle je možná úplně největší zpráva a také největší současný cyklistický talent. Dvojnásobný letošní juniorský mistr světa z Innsbrucku přitom ještě loni hrál fotbal za belgický Anderlecht a za belgickou reprezentaci do 16 let. Lapil ho, kdo jiný, než belgický Quick-Step. Obrovský talent tak bude prvním cyklistou ve World Tour narozeným po roce 2000.

Kolumbijec Fernando Gaviria

Jeden z největších současných rychlíků v pelotonu, který letos vyhrál 9 etapových sprintů (dva na Tour de France) měl jezdit ještě příští sezonu za již zmíněný Quick-Step. Ale i tato stáj není bez finančních problémů. Navíc už jednoho supersprintera má – Eliu Vivianiho. A tak 24letý Gaviria přestupuje do UAE Emirates.

Nizozemec Niki Terpstra

V belgickém Quick-Stepu, za který jezdil dlouhých osm let, vyhrál dnes 34letý mistr klasik monumenty Paříž-Roubaix a Kolem Flander, ovládl etapáky Kolem Kataru, Valonska a Eneco Tour. Podobně jako mnozí další špičkoví cyklisté i on jde o úroveň níž do francouzské druhodivizní stáje Direct Energie.

(Visited 308 times, 1 visits today)