Korutanský Nassfeld je plný nápadů a zábavy

Korutanský Nassfeld je plný nápadů a zábavy

Zdroj: www.nassfeld.at

Korutanský Nassfeld je špičkový nejen po stránce lyžařské, ale i v nabídce zábavy. Nápady přímo srší a jeho zimní program je nabitý různými událostmi – sportovními i kulturními.

Nassfeld se nachází na úplném jihu Korutan a jeho sjezdovky sahají až do Itálie, takže si během lyžování můžete kdykoliv odskočit za hranice na dobré cappuccino. Co je ale ještě podstatnější, řadí se mezi deset top rakouských středisek, i díky úctyhodnému počtu kilometrů sjezdovek (110 km).

Zkrátka je ideální pro středně zdatné lyžaře, což dokazuje pohled na lyžařskou mapu, kde je nejvíce barvy červené. Mezi středně těžké se řadí také nejdelší sjezd regionu, 7,6 km dlouhá Carnia, jejíž spodní část je osvětlená pro noční lyžování.

Pro všechny případy jsou sjezdovky kompletně vybavené umělým zasněžováním, aby si návštěvníci kdykoliv od otevření střediska, které tuto zimu připadne na 7. prosince, opravdu dobře zalyžovali.

Kromě kvalitně upravených tratí a zasněžování je třeba zmínit 30 lanovek a vleků, mezi nimiž vyniká kabinková lanovka Millenium Express, která za 17 minut vyveze lyžaře z nejnižšího bodu oblasti, údolí Gailtal, až na její vrchol Kofelplatz – Madritsche do výšky 1919 metrů. Toto místo je nejrušnějším bodem, vedle nejvýše položené nassfeldské restaurace se tu nachází i lyžařský servis, kde vám během doby, než si vypijete kávu nebo aperitiv, udělají základní servis lyží jen za 8 eur. Většinu lanovek v oblasti představují pohodlné a rychlé sedačkové lanovky, mezi nimi několik nejnovějších šestisedaček.

Traumhaftes Wetter, Sonne pur und perfekte Pisten – was will man mehr? 😁Danke Achim für Deine coolen Bilder vom Nassfeld 👍#youaboutnassfeld #nassfeld #skiing #sun

Zveřejnil(a) Nassfeld dne Pondělí 26. února 2018

Restaurací najdete v blízkosti sjezdovek dvacet pět.  Typické jsou pro ně velké prosluněné terasy s venkovními bary a pohodlným nábytkem, kde relaxační náladu podporuje příjemná hudba. Na dvou místech, odkud je nádherný panoramatický výhled, vás určitě překvapí proutěné budky s lehátky, jaké jsou známé z pláží severních moří. Zde si nejen odpočinete, ale uděláte si nezapomenutelné snímky, které díky bezplatné Wi-Fi ihned pošlete svým blízkým doma. Po celém středisku je zřízeno dvacet Wi-Fi hotspotů.

Důraz je kladen na rodiny s dětmi

Obrovská pozornost je v Nassfeldu věnovaná rodinám s dětmi, které mají velké slevy na skipasy. V nízké sezoně dokonce lyžují děti do 10 let za 1 euro denně a k tomu mají zapůjčení lyžařské výbavy a lyžařské kurzy zdarma. Mládež do 15 let má slevu 50 % a junioři do 18 let 20 %. Hlavně pro teenagery je určeno sportovní centrum NTC, kde si mladí mohou vyzkoušet sportovní novinky jako carving, skifox, airboard, snowbike nebo snowskate. A samozřejmostí je snowpark a freeride aréna či závodní slalomová trať, kde si můžete nechat změřit svůj čas.

Zdroj: www.nassfeld.at
Zdroj: www.nassfeld.at
Zdroj: www.nassfeld.at
navigate_before
navigate_next

Na poli zábavy a adrenalinového vyžití má Nassfeld leccos co nabídnout. Například nejdelší amatérský sjezdový závod na světě Schlag das Ass, jehož trať je dlouhá 25,6 kilometrů.

Možná přijde i metal

Velkou zábavu si užijí také účastníci Snow Beach dne, který se koná mezi plážovými lehátky a slunečníky ve 2000 metrech nad mořem v polovině března. Ti, kdo se dostaví v bikinách či jiném plážovém oděvu, dostanou zdarma drink a získají svou fotku v plavkách se zasněženými horami v pozadí. A plavek využijí i při Waterslide Contestu, závodu, při kterém musí překonat na lyžích nebo prkně 15metrovou vodní plochu. Voda je pěkně ledová a o pády není nouze.

Zdroj: www.nassfeld.at

Pěkně bláznivé jsou rovněž rychlokurzy vaření v lanovce Millenium Express. Během 17minutové jízdy jsou lyžaři uvedeni do tajů korutanské kuchyně a šéfkuchař připraví Kasnudeln – místní specialitu v podobě sýrových taštiček – přímo před jejich zraky.

A od 2. do 8. dubna 2018 přijde na sklonku sezony ke slovu její kulturní vrchol. Druhý ročník akce zvané Heavy Metal Festival, během níž obsadí středisko na týden příznivci té nejtvrdší hudby. V tomto směru uznejte, že dostat do kopců a k zimním sportům přívržence metalu je unikátní počin!

(Visited 8 times, 1 visits today)