Lyžovačku na Tuxu zpestří návštěva ledového paláce

Lyžovačku na Tuxu zpestří návštěva ledového paláce

Zdroj: www.tux.at

Rakouský ledovec Hintertux patří k nejvyhledávanějším destinacím ze strany závodních i rekreačních lyžařů. Je tu možné se svézt celoročně a vedle kvalitní lyžovačky je tu navíc k dispozici velmi zajímavá podívaná v podobě ledového paláce.

Ten se nachází pouhých 200 metrů od výstupní stanice gondoly “Gletscherbus 3” a je ideální atrakcí i pro rodinnou klientelu (povolen je vstup dětem od 6 let). Se zkušeným průvodcem se návštěvníci paláce vydají po stopách zářících ledových krystalů, úchvatných stalaktitů, zamrzlých vodopádů a dokonce si i vyzkouší přechod ledovcové průrvy.

Zdroj: hintertuxergletscher.at

Celý systém prý vznikl téměř bez jakéhokoliv zásahu lidské ruky, pouze sem byla nainstalována světla a žebříky. Přítomnost žebříků ovšem neznamená, že by návštěvníci museli oplývat lezeckými schopnostmi. Jediné, co je potřeba mít, je teplé oblečení a neklouzavé boty, klidně to mohou být lyžáky.

Milovníci adrenalinové zábavy jistě ocení i možnost vyzkoušet si vlastní otužilost v opravdu ledovém jezeře, které se však dá objevovat také na kajaku nebo paddleboardu.

(Visited 131 times, 1 visits today)