Letní zábava u Millstätterského jezera. Kola, koupání a relaxace na pláži

Letní zábava u Millstätterského jezera. Kola, koupání a relaxace na pláži

Zdroj: Millstätter See Tourismus GmbH

Spojení průzračné vody, slunce a hor přináší dovolená v Korutanech. Díky cyklostezce Millstätter See poznáte druhé největší korutanské jezero s překrásnými vyhlídkami na pohoří Nockberge.

Výchozí bod a směr jízdy si můžete zvolit kdekoliv kolem jezera ležícího v nadmořské výšce pět set osmdesát osm metrů. Náš okruh začne v Millstattu a zavede vás nejprve na západ do městečka Seeboden. Poté budete pokračovat lesem po jižním břehu a po necelých dvaceti kilometrech dorazíte do Döbriachu. V poklidné, rekreační obci se rozhodnete, zda pojedete dál nenáročnou cestou nebo si trasu prodloužíte (o šestnáct kilometrů) na balkon pod hvězdami.

Pokud zvolíte druhou možnost, počítejte s prudkým stoupáním. Nicméně místo, jež vás čeká, bude stát za každou kapku potu. Po asfaltové silnici vyjedete nahoru směrem na Mirnock do obce Glanz. Na jejím konci zabočíte ostře doleva na Gschrieter Störasse, která vás po serpentinách dovede k horskému hostinci Bergfried s balkonem pod hvězdami.

Z vyhlídkové plošiny se vám otevře famózní pohled na jedenáct a půl kilometru dlouhé Millstätterské jezero s pohořím Nockberge.

Lokalita je tak krásná, že se vám vůbec nebude chtít jet nazpátek. A tak si dejte občerstvení v Bergfriedu nebo si po předchozí objednávce vyzvedněte koš na piknik s korutanskými specialitami a nápoji přímo od farmáře. Plni energie pak sjedete dolů a v Döbriachu se opět napojíte na cyklostezku, která vás dovede do Millstattu.

Zdroj: Millstätter See Tourismus GmbH

Chcete-li objevovat Korutany na e-biku, nemusíte si vozit svoje vlastní kolo. Kolem padesáti půjčoven vám nabídne svoje služby, přičemž v jedné si kolo půjčíte a v jiné vrátíte. Přesně podle toho, kam dojedete.

Odpočinek v srdci přírody

Městečko se koncem devatenáctého století stalo módním letoviskem pro šlechtu a bohatou buržoazii Rakousko-uherské monarchie. Vznikly zde hotely, prázdninové vily a jezerní lázně. Na historickou tradici navázal Kärnten Badehaus, v němž si po šlapání do pedálů skvěle odpočinete.

Zdroj: Millstätter See Tourismus GmbH

Poskytne vám nejenom koupání v jezeře s přírodní pláží, nýbrž i relaxaci ve čtyřech saunách a venkovním bazénu s vyhřátou vodou (35 °C). V županu si pak můžete zajít do místní restaurace L’Onda, kde ochutnáte vynikající ryby a skvělé bílé víno z rakouských vinic.

Jedno z nejkrásnějších ubytování najdete v Romantik Hotelu Seefischer v Döbriachu. Půvabný venkovský dům leží na idylickém a tichém místě přímo u Millstätterského jezera v přírodní zátoce s vlastním přístavem.

Po příjezdu vás hned zaujme náramně čerstvý, čistý vzduch a nebetyčný klid. Společně s wellnessovou zónou (granátová sauna, vířivka, krytý, venkovní bazén, sauna v domečku na jezeře) a znamenitou alpsko – jadranskou kuchyní přinesou vašemu organismu novou vzpruhu.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 844 times, 1 visits today)