Lindsey Vonn si zatrénovala v Alpe Cimbra. Ladí formu na olympiádu

Lindsey Vonn si zatrénovala v Alpe Cimbra. Ladí formu na olympiádu

Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra

Do zahájení zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu zbývá už jen deset dní a svou formu na vrchol sezony ladí i jedna z nejúspěšnějších lyžařek světa Lindsey Vonn.

Nezdolná bojovnice právě dokončila intenzivní tréninkový kemp na sjezdovkách náhorní plošiny Alpe Cimbra v italském Trentinu.  Během dvou dnů si otestovala lyžařské vybavení pro blížící se olympijské klání a potrénovala zde se svými americkými kolegy z reprezentačního týmu Tedem Ligetym a Tommy Fordem. Na závěr pobytu se třiatřicetiletá sportovkyně zúčastnila tiskové konference organizované v hotelu Muu Village ve Folgarii.

“Absolvovala jsem optimální tréninky. Nedávno jsem měla problémy na zmrzlém podkladu a ve Folgarii jsem mohla dobře pracovat na tomto aspektu. Chtěla jsem také najít správnou kombinaci přezkáčů a lyží. Trať byla perfektní a z tréninků mám dobré pocity“, svěřila se Lindsey, jejíž jízdy dole na svahu sledoval početný dav fanoušků.

Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra
Zdroj: Azienda Per Il Tourismo Alpe Cimbra
navigate_before
navigate_next

Spolupráci s hvězdnou šampionkou ocenil také prezident turistické organizace Alpe Cimbra Michael Rech.  “Naším cílem bylo, aby u nás Lindsey našla optimální podmínky pro svůj trénink. Díky technikům z lyžařského týmu Altipiani a lyžařské společnosti Folgaria Ski se nám podařilo sjezdovku Salizzonu dokonale připravit. Byla to pro nás úžasná příležitost, největší profesionální a lidská zkušenost, kterou jsem zažil. Uspěli jsme, Lindsey nám sdělila, že je s naší prací spokojena“, dodal představitel regionu.

Vzpomínka na Topolino Trophy

Rodačka z Minnesoty ovšem nenavštívila Trentino poprvé. V patnácti letech zde sklidila první vavříny. “Ve Folgarii jsem vyhrála v roce 1999 speciální slalom na závodě Topolino Trophy. Pamatuji si, jak mi můj otec řekl, že všichni skvělí lyžaři, kteří se stali vítězi Světového poháru, získali Topolino Trophy. I v mém případě měl pravdu. Ten den jsem byla velmi nervózní. Na trati mě kromě otce povzbuzoval rovněž můj dědeček. Bylo to první důležité vítězství mé kariéry“, zavzpomínala specialistka na sjezd a Super-G.

V následujících letech si Lindsey Vonn vychutnala další triumfy – čtyři celková prvenství v hodnocení Světového poháru, šestnáct sezónních prvenství v dílčích disciplínách v podobě malých křišťálových glóbů, dva světové tituly a zisk zlaté olympijské medaile ve sjezdu ve Vancouveru v roce 2010.

Před dvěma týdny vybojovala ve sjezdu v Cortině d’Ampezzo svůj 79. triumf ve Světovém poháru. K vyrovnání rekordní sbírky legendárního Stenmarka ji tak chybí už jen sedm výher.

“Během mé dlouhé kariéry jsem toho dosáhla hodně, než však skončím se závoděním, mám ještě dva cíle. Získat olympijskou medaili v Pchjongčchangu, možná zlatou, a překonat počet vítězství Ingemara Stenmarka ve Světovém poháru,” prozradila svá přání americká reprezentantka.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 225 times, 1 visits today)