Overseas. Magické lyžařské radovánky v USA a Kanadě

Overseas. Magické lyžařské radovánky v USA a Kanadě

Svátky se nezadržitelně blíží a s nimi u příležitost vyrazit na svahy do větších dálek než obvykle. Vybrali jsme pro vás několik skutečně výjimečných hotelových tipů, které jsou důvodem vyrazit na lyže za oceán samy o sobě.

Horská pohádka ve Wyomingu

Panorama ostrých výčnělků pohoří Teton Range s ohromujícím vrcholem Grand Teton je jednou z nejvyhledávanější zimních destinací na světě. Abyste mu byli co nejblíže, zamiřte do údolí Jackson Hole ve Wyomingu, kde ve dvou tisících metrech nad mořem zažijete dokonalou kombinaci outdoorových aktivit a pětihvězdičkového zázemí Four Seasons. Projeďte se na psím spřežení, vydejte se objevovat losy a bizony nebo si zaplachtěte na jezeru.

Zázemí si můžete vybrat v jednom ze 124 pokojů nebo 34 privátních rezidencí s krbem, nábytkem z tmavého dřeva a kůže s typicky horskými elegantními detaily. Samostatnou kapitolou je místní spa, jedno z top 100 ve Spojených státech. Tělo nechte prohřát v jedné ze tří venkovních vířivek, vyberte si uklidňující masáž nebo revitalizující pleťové ošetření a pak vyrazte do jedné ze tří hotelových restaurací, kde si nesmíte nechat ujít tu pravou chuť amerického Západu v podobě steaku z bizona.

Prostě Aspen

Ten pravý únik horské banalitě zažijete v legendárním Aspenu, který nabízí mimo čtyř exkluzivních lyžařských středisek i vyžití městského střihu v podobě návštěvy restaurací, kaváren nebo butiků Bulgari či Prada nebo přímo v Shadow Mountain Lounge s živou hudbou a vynikajícími koktejly na oblíbeném après ski pětipodlažního boutique hotelu St. Regis na úpatí hory Aspen. Že se nacházíte na coloradském Divokém západu, poznáte už z exteriéru okrově zbarvených cihel, naznačená syrovost byla však vyvážena 40milionovou renovací z roku 2011. Rustikální atmosféru dřevěných a kamenných interiérových detailů harmonizují elegantní jemné lustry a tapetové vzory.

Nechybí prezidentské apartmá s koženými postelemi a stoly dle návrhů Ralpha Laurena, vyhřívaný venkovní bazén a služby concierge. Za čím se sem jednoznačně vyplatí vážit cestu, je rozlehlé Remède spa se svými 1500 metry čtverečními a unikátními procedurami za použití kyslíku.

Kanadské dobrodružství se ski concierge

V srdci největšího ski resortu v celé Severní Americe, ale zároveň s výjimečně intimní a hřejivou kanadskou atmosférou – tyto dva hlavní faktory charakterizují Four Seasons ve Whistleru, pod impozantními štíty pohoří Blackcomb. Resort sází na klasický horský design definovaný dřevem, kůží a přírodními barvami, přičemž letošní sezonu vítá po rozsáhlé renovaci. K dispozici vám tady bude ski concierge, který je schopen postarat se hostům mimo jiné třeba o fitting vybavení nebo zajistit jeho vyzvednutí po posledním sjezdu, aby váš přechod od programu na svazích k apres-ski části dne byl co nejhladší.

Do gourmet plánu je tady téměř povinností zařadit večeři ve steakové restauraci Sidecut, která patří mezi desítku top kulinářských podniků celé Kanady. Pokud jde o spa zázemí, whistlerské Four Seasons patří mezi legendy svého oboru a můžete si tady zajít třeba na relaxační zábal z jílu z ledovcových jezer.

Tip na léto: Nový Zéland

Milujete ten pocit, kdy necháváte lyže klouzat po nedotčené sněhové pokrývce jako malířské štětce po prázdném plátně? Kde jinde po ranní kávě nasednete do helikoptéry, abyste se mohli za okamžik rozhlížet ze svahu na širé vlny oceánu?

Vytoužený únik před civilizací hledejte na versatilním Novém Zélandu, přesněji na břehu jezera Wakatipu v Blanket Bay lodge. Omezená kapacita v pouhých pěti pokojích, čtyřech chaletech a třech apartmá zaručuje ten pravý pocit klidu.

Obklopeni majestátní horskou scenérií máte kromě exkluzivního lyžování v největším lyžařském resortu Treble Cone na dosah řadu aktivit, ať to jsou projížďky na koni, heli-skiing či výlety kajaky po řekách. Vydejte se na nedaleký nejznámější novozélandský fjord Milford Sound, z paluby lodi pozorujte delfíny, tučňáky a těšte se na pravidelně obměňované večerní pětichodové menu, po němž si se skleničkou vynikajícího novozélandského vína vychutnáte na venkovním patiu s krbem a výhledy na horské štíty.

Jako avizovaný sváteční tip však svahy Treble Cone nelze pojmout, protože ski sezona tady trvá od července do září.

Text: Adéla Rusňáková

(Visited 337 times, 1 visits today)