Lyžařské safari ve francouzském Sainte Foy

Lyžařské safari ve francouzském Sainte Foy

Francouzské Alpy jsou dlouhodobě velmi oblíbenou lokalitou pro zimní sporty. To s sebou však přináší občas i negativa, v podobě přeplněných svahů i restaurací a ostatních relaxačních prostor. Toto se ovšem v žádném případě netýká místa s názvem Sainte Foy. Leží v samém srdci francouzských Alp a zároveň nedaleko Lyonu, Ženevy či Grenoblu, tedy míst snadno dosažitelných leteckou dopravou.

„Butikové“ lyžařské středisko je charakteristické přátelskou domácí atmosférou, luxusním ubytováním a servisem, a poloprázdnými  či určitě ne přeplněnými sjezdovkami. Nabídka aktivit i služeb je velmi široká a různorodá, např. pro milovníky adrenalinu nechybí heliskiing.

A když vás omrzí brázdit svahy na lyžích, můžete využít sáňkařskou dráhu, případně se vydat na výlet se psím spřežením.

Pro letošní zimní sezónu je tato nabídka rozšířena o lyžařské safari (chcete-li multi resort skiing). Prakticky to znamená, že v několika dnech navštívíte s průvodcem lyžařská střediska Tignes, Val D´Isere, Les Arcs, La Rosiere a pro vás domovské Sainte Foy. V ceně od 630 GBP na osobu a den budete mít skipas, průvodce a odvoz z/do dané destinace, jako bonus pak jeden transfer  helikoptérou.

Ubytování i pro náročnou klientelu

Návštěvníci a zájemci o (nejen) lyžařské safari se mohou ubytovat v Chalet Merlo, přímo nad vesničkou Le Miroir. Získají tak nejen nádherný panoramatický výhled na celé údolí Tarentaise, ale i přímý přístup ke sjezdovkám.

Chalet Merlo byl nově otevřen před začátkem loňské zimy a je vybaven tak, aby splňoval požadavky i toho nejnáročnějšího hosta. Bude vám k dispozici sauna i vířivka, skvěle vybavená posilovna i soukromé masážní apartmá. Luxusní chata poskytne ubytování až 12 osobám, každá ložnice (celkem 6) má vlastní příslušenství. Během celého pobytu se o vás bude starat majordomus, šéfkuchař a řidič – tedy profesionální tým, který zajistí vaše pohodlí a maximální spokojenost.

Díky umístění mezi čtyřmi dalšími lyžařskými středisky je Sainte Foy často označováno jako „klenot v koruně“. Možná ne tolik známý jako jeho větší a populárnější sousedé, ale zcela určitě stojí za návštěvu – vždyť během vašich zimních prázdnin můžete navštívit i sousední lyžařská střediska.

Text: Markéta Buršíková

(Visited 56 times, 1 visits today)