Na švýcarské hoře Jungfrau vás bude zima bavit

Na švýcarské hoře Jungfrau vás bude zima bavit

Impozantní hory, skvělé lyžařské terény a nepřeberné množství zimních aktivit dělají z areálu Jungfrau žádanou destinaci, kde najdou zalíbení všichni návštěvníci.

Třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp spojuje s civilizací ozubnicová železnice. Skrz skály vede až do sedla Jungfraujoch, aby hrdě oznámila, že jste vyjeli do nejvýše položené zastávky v Evropě (3.454 metrů nad mořem).  Impozantní dílo vznikalo v letech 1897 až 1912, přičemž práce probíhaly i v zimě, kdy bylo na tři sta dělníků se zásobami odříznuto od světa. Tato dráha dodnes patří mezi nejpozoruhodnější lidské výtvory a je považována za mistrovský kousek v budování horských železnic.

Jedinečná cesta zubačkou vás přivede na terasu vědecké observatoře Sphinx, z níž shlédnete velkolepý Aletschský ledovec (Aletschgletscher). Jeho masa  tvoří až čtyři procenta pitné vody v Evropě. Bohužel od roku 1880 zmrzlý gigant pomalu taje a nyní zbývá pouhá třetina jeho původní velikosti.

Let’s go to Jungfraujoch !! Travel by Jungfrau railway up to the highest train station at 3454 meters above sea level. #jungfrau #jungfraujoch #jungfraubahn #swiss #switzerland #travel

Zveřejnil(a) Jungfrau dne Pátek 2. února 2018

Dvě údolí, nádherný výhled na tři hory (Eiger, Mönch, Jungfrau) a přibližně dvě stě šest kilometrů dokonale připravených sjezdovek nabízí lyžařský areál Jungfrau. Potěšení v něm najdou zejména milovníci dlouhých sjezdů, když si vychutnají až patnácti kilometrové trasy. Pro dobré lyžaře bude výzvou sjezdovka Inferno (v oblasti Mürren – Schilthorn) patřící mezi neobtížnější lyžařské terény ve Švýcarsku.

Rekord na rohačkách

Celé dvě a půl hodiny musí sáňkaři táhnout své „žihadlo“ do kopce, aby mohli projet Big Pintenfritz, nejdelší sáňkařskou dráhu světa. Její start je na Faulhornu ve výšce 2.680 metrů nad mořem a dostanete se na něj pouze pěšky z Firstu. Rozhodně se však nenechte odradit delším výstupem, protože sjezd do údolí je fantastický.

Ti nejodvážnější jezdci absolvují patnácti kilometrovou vzdálenost zhruba za třicet minut. Tedy za předpokladu, že neopustí trať při zastávce na občerstvení v horské restauraci Bussalp.

Rösti přijde k chuti

Až vám při aktivitách na čerstvém vzduchu vyhládne, dopřejte si vydatné rösti. Kuchaři jej připravují z hrubě nastrouhaných brambor, které zapékají nebo smaží s ostatními ingrediencemi – například se sýrem, špekem, zeleninou, houbami nebo těstovinami.

Rösti bylo původně běžnou  snídaní sedláků v kantonu Bern. Postupně se však rozšířilo do celého Švýcarska a dnes je v restauracích a na horských boudách podáváno jako hlavní jídlo.

Zdroj: www.snow-online.com

Lety v ptačí perspektivě

V areálu Jungfrau můžete rovněž absolvovat zcela ojedinělou akci v Evropě – First Flyer. Posadíte se na závěsné sedáky umístěné na ocelovém laně. A pak již ve výšce padesáti metrů nad zemí profrčíte rychlostí až osmdesáti čtyř kilometrů z Firstu do Schreckfeldu. Podobný adrenalin si užijete i s First Glider.

Obrovský kluzák v podobě orla připevněný na tažném laně vám umožní let nad Švýcarskými Alpami. Spolu s dalšími třemi osobami se zavěsíte pod větroně (jako při paraglidingu) a plachtíte osm set metrů dolů. Potom se „bezmotorový dravec“ zase rozletí zpět nahoru a v osmdesáti kilometrové rychlosti vám přinese neskutečný zážitek.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 206 times, 1 visits today)