V rakouském Bad Kleinkirchheimu si zalyžujete s Franzem Klammerem

V rakouském Bad Kleinkirchheimu si zalyžujete s Franzem Klammerem

Zdroj: Bad Kleinkirchheim Region Marketing GmbH - Mathias Praegant

Korutany jsou zárukou báječné zimní dovolené. Jejich pozice na jižní straně Alp zajišťuje vynikající sněhové podmínky, prosluněné dny a perfektně upravené sjezdovky. Když k tomu přidáte ještě lyžovačku s olympijským vítězem, užijete si spoustu nezapomenutelných zážitků.

Oblíbené středisko Bad Kleinkirchheim leží v klidném zákoutí pohoří Nockberge. K jeho popularitě přispěly zejména skvělé terény pro alpské lyžování v kombinaci s pobytem v termálních lázních. Celý lyžařský areál se dělí na dvě části. Svahy Kaiserburgu a Strohsacku přímo nad Bad Kleinkirchheimem jsou přivrácené k severu, zatímco stráně nad osadou Sankt Oswald, mají východní či jihovýchodní orientaci. Proto je lepší rozhodnout se pro dané lokality dle počasí a ročního období.

Přesun mezi oběma místy uskutečníte rychle a snadno prostřednictvím skibusu. Pak už se můžete rozjet na více než sto kilometrech sjezdových tratí, které jistí osm set sněhových děl. Spolu s přírodní, bílou pokrývkou tak garantují sníh od prosince do půlky dubna. Z nadmořské výšky tisíc jedna až dva tisíce padesát pět metrů si hlavně užijete dlouhé, středně náročné sjezdy z vrcholů do údolí a hravé tratě s přirozenými terénními nerovnostmi. Někde se na červených sjezdovkách dokonce setkáte i s výzvou v podobě sklonu až sedmdesát procent.

Černě označených tratích není v rezortu moc (pouhých osm kilometrů), přesto však alespoň jedna stojí za to. Jde o černou závodní sjezdovku Světového poháru FIS Weltcupabfahrt s délkou tři kilometry a s převýšením osm set čtyřicet dva metrů. Jejím patronem je lyžařská legenda Franz Klammer, který zde osobně vede turistické lyžařské vyjížďky.

Trénink se sněžným císařem

Franz Klammer, čtyřnásobný vítěz proslulého sjezdu v Kitzbühelu, se v Bad Kleinkirchheimu naučil lyžovat a místní terény zná dokonale. O své zkušenosti se podělí v exkluzivním okruhu zájemců v rámci akce „Ski vor 9 mit Franz Klammer“, která bude probíhat 2. ledna, 4., 11. a 20. února 2020 (počet účastníků je omezený, proto si svoji registraci zajistěte co nejdříve).

Zdroj: Bad Kleinkirchheim Region Marketing GmbH – Mathias Praegant

S bývalým rakouským reprezentantem se setkáte již v půl sedmé u stanice lanovky Kaiserburgbahn. Po malé svačině s kávou na zahřátí vyjedete nahoru, a po zahřívací jízdě se vydáte na Klammerovu sjezdovku. Společně prozkoumáte kultovní trať lyžařského Světového poháru, kde vám jeho vítěz odhalí triky pro dokonalou carvingovou techniku a dá zasvěcené tipy.

Kolem půl desáté se pak přemístíte do horské restaurace Klammerstub’n na Kaiserburgu. Tam na vás bude čekat bohatýrský brunch složený ze specialit alpsko-jadranského regionu, který vtipným vyprávěním okoření Franz Klammer.

Relaxace v antickém stylu

Hodiny strávené na sněhu doplní na sklonku dne ještě jeden báječný zážitek, návštěva lázní Thermal Römerbad. Nádherný komplex inspirovaný tradicí římských koupelí vás dozajista nadchne. Navíc leží přímo na úpatí sjezdovek z Kaiserburgu, takže jen odepnete lyže a vejdete do říše relaxace.

Léčivé prameny, které v Bad Kleinkirchheimu tryskají od středověku, pomáhají na svaly, klouby, obratle, neuralgie, bolesti hlavy a na onemocnění kardiovaskulárního systému. Termální vodu o teplotě 31 – 34 ° C si dopřejete ve vnitřních a venkovních bazénech s masážními, protiproudovými tryskami, vodními fontánami a vodopádem. Pak se v Římském patře ponoříte do antické relaxace prostřednictvím šesti různých druhů saun (liší se od sebe teplotou, vlhkostí, vonnými esencemi a interiéry), saunové zahrady a termálního bazénu.

Zdroj: Bad Kleinkirchheim Region Marketing GmbH – Johannes Puch2

Ve druhém podlaží zvaném Noricum poznáte léčivý svět bylin, kamenů, polodrahokamů a stromů z místní oblasti. Určitě vás nadchne granátové caldarium, kde přibližně šedesát stupňů Celsia teplou saunu zdobí velký kus rudého minerálu nebo skoro sto stupňů Celsia horké laconium s vůní borovice limby. Poslední patro vás pak dovede k vrcholu potěšení. Parní lázeň s mořskou solí skvěle pročistí dýchací cesty, infračervená sauna uvolní zatuhlé svaly a venkovní termální bazén vám poskytne nádherný výhled na zasněžené pohoří Nockberge.

Chcete-li mít v Bad Kleinkirchheimu dokonalé pohodlí, zvolte jeden z nejlepších korutanských hotelů, Die Post. Poskytne vám komfortní ubytování s výhledem do zahrady, wellness a fantastickou alpskou gastronomii.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 465 times, 1 visits today)