Madonna di Campiglio: Luxus, který si můžete dovolit

Madonna di Campiglio: Luxus, který si můžete dovolit

Zdroj: www.campigliodolomiti.it

Italská Madonna di Campiglio se svými sousedními lyžařsky propojenými středisky Folgaridou – Marillevou a na druhé straně Pinzolem nabízí dohromady 150 poctivých lyžařských kilometrů, při jejichž projetí si opravdu nemusíte sundávat lyže (tedy kromě jízdy v kabinkových lanovkách).

Velkou zásluhu na oblíbenosti této destinace má příroda, především tím, jak je štědrá se svou sněhovou nadílkou. Přestože Madonna patří k těm nejjižnějším lyžařským oblastem Dolomit, mívá mnohdy více přírodního sněhu než severnější střediska v Jižním Tyrolsku. A to spolu s ideálními lyžařskými teplotami pár stupňů pod nulou, častým slunečním svitem a tradičně perfektní úpravou sjezdovek dokáže vykouzlit lyžařský ráj.

Samozřejmě, že pro pohodlné využití celé oblasti je nejlepší bydlet přímo v Madonně. Toto středisko je sice považované za jedno z těch dražších, ale jelikož jsou ceny v trentinských lyžařských oblastech celkově nižší než ve srovnatelných střediscích v Alpách, dovolená vás tady přijde nakonec levněji než jinde.

Zdroj: Trentino Marketing

Výběr strany je klíčový

Z Madonny se dostnete pohodlně hned na tři přístupová místa na sjezdovky přímo z centra. Na jednu stranu vyjíždí lanovka do oblasti Cinque Laghi, kde najdou fajnšmekři parádní FIS sjezd 3-Tre, na který ve spodní části navazuje závodní trať Miramonti, na níž se díky osvětlení jezdí večerní slalom Světového poháru, ale také se tu provozuje večerní lyžování. Odtud přejedete kabinkou za čtvrt hodiny do sousedního Pinzola, kde si můžete vyzkoušet místních 50 kilometrů parádních sjezdovek včetně nové černé Tulot.

Druhá kabinka z centra Madonny vozí lyžaře do oblasti Pradalago, kde jsou jak pěkně ostré černé, tak i nádhernými lesy vedoucí široké červené a modré tratě, což platí i pro prvně jmenovanou oblast. Na protějších stráních, přímo pod typickými skalnatými vrcholky Dolomit Brenta, vyváží lanovka lyžaře na horu Spinale, odkud vede až dolů černá trať stejného jména, která patří svými parametry mezi vintage tratě v Alpách.

Dnes máme raději široké a bezpečné carvingové pisty, které najdete všude v okolí, takže tuto Spinale si můžete sjet třeba jen jako vzpomínku na lyžařskou historii Madonny di Campiglio. Z Pradalaga i ze Spinale na lyžích sjedete do místa zvaného Fortini u horského průsmyku Campo Carlo Magno nad Madonnou, odkud můžete pokračovat buď na ledovec Grosté, nebo na protější stranu směrem ke střediskům Folgarida a Marilleva. Obzvláště Grosté si nemůže žádný návštěvník Madonny nechat ujít především kvůli nádhernému výhledu do okolí.

Přehlédne odtud protější masiv Adamello, v jehož spodní části se nacházejí jmenované oblasti Cinque Laghi a Pradalago a vzdálenější Folgarida a Marilleva, jako na dlani odtud máte sjezdovky Pinzola, ale úchvatné jsou především okolní skalní věže masivu Dolomiti Brenta s vrcholy Cima Brenta a Cima Tossa a ledovcová krajina, po které se vinou mírnější modré a červené sjezdovky a také slavný snowpark Ursus. Z Grosté sjedete pohodlně soustavou propojených sjezdovek do Fortini, nebo přímo do centra Madonny.

Za den to zvládnete, týden je lepší

Pokud se ale finančně necítíte na samotné centrum, díky propojenosti celé oblasti je jednoduché najít si bydlení v okolních střediscích. Rodinné hotely a apartmá s příznivými cenami nabízí především Pinzolo, ale také Folgarida a Marilleva.

Do Madonny si můžete zajet zalyžovat jednoduše třeba jen na jeden den, pokud jste v některém jiném středisku Trentina. Ve Val di Sole, ve vesnici Daolasa za Commezzadurou můžete nechat auto (ale je to také zastávka vlaku), a hned odtud vyjet lanovkou přímo na sjezdovky Folgaridy. Když si přivstanete, podaří se vám odtud za jeden den prokřižovat celou oblast včerně Pinzola a Grosté.

V celé oblasti je 118 sjezdovek, z nichž je 45 modrých, 37 červených a 18 černých, a to parádních. Tady si najdou své oblíbené sjezdovky jak výborní lyžaři, tak začátečníci a rodiče s dětmi. V únoru je tu hodně plno jako všude, ale věříme, že kdo hledá, i teď ještě nějaké volné místo najde.

(Visited 581 times, 1 visits today)