Pivovar přímo u sjezdovky? V Katschbergu jeden takový mají

Pivovar přímo u sjezdovky? V Katschbergu jeden takový mají

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

„Sjedeme na jedno?“ Tak zní otázka většiny lyžařů, jež křižují sjezdovky na hoře Tschaneck. Na jejím úpatí totiž leží nejvýše položený pivovar v Rakousku. Stačí jen vycvaknout přezkáče z vázání, zapíchnout lyže do sněhu a zamířit přímo k pípě.

Podnik v korutanském Katschbergu rozjel Christoph Hofmayer. Řekl si, že ve výšce 1.670 metrů nad mořem bude pivovar pro návštěvníky velkým lákadlem a měl pravdu. Katschbeer patří již po dva roky k vyhledávaným cílům jak domácích, tak i zahraničních vyznavačů pěnivého moku.

Pivovar pořádá pravidelné exkurze, na nichž se seznámíte s výrobou místního piva. Nejbližší termíny jsou 12., 19., 26. února, 5., 12., 19., 26. března a 2. dubna.

Nefiltrované a nepasterizované

Vysokohorské pivo, jehož základ tvoří slad a chmel z Dolního Rakouska a pramenitá voda z Katschbergu vaří sládek tradičním způsobem. K jeho dobré chuti přispívá i to, že není filtrované a pasterizované. Ochutnáte tak světlý “Mountainstoff”, tmavý “Werwolf”, pšeničný “Ackergaul” nebo speciální várku, kterou v pivovaru připravují podle svátků v roce. Naposledy to bylo vánoční pivo se skořicí.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

Katschbeer denně produkuje tisíc litrů piva a nazlátlý nápoj má takový úspěch, že ho Christoph Hofmayer ani nikam nedodává. Celou zásobu z nerezových tanků vypijí hosté v pivovarské restauraci nebo si ji odvezou v lahvích sebou domů.

Lyžování za svitu slunce i měsíce

V Katschbergu by však byla škoda zůstat jen u stolu s půllitrem v ruce. Moderní lyžařský komplex se dvěma propojenými centry (hory Tschaneck a  Aineck) vám nabídne sedmdesát kilometrů sjezdovek. Za den se tak sklouznete na různých výkonnostních tratích mířících ze dvou tisícových vrcholů.

Nadmořská výška (1.640 – 2.220 metrů nad mořem) a pozice na jižní straně Alp zajištuje skvělé sněhové podmínky (až do půlky dubna) a dny plné slunečních paprsků. Pro „noční sovy“ je také připraveno večerní lyžování (od 19:00 do 21:30 hodin). Probíhá na sjezdovce Königswiese a se zakoupeným skipasem jej máte v ceně.

Oblast Katschberg – Rennweg – St. Margarethen je protkána zhruba třiceti kilometry zimních turistických stezek. Vyznavači walkingu zde tak naleznou parádní podmínky pro chůzi na sněhu a vychutnají si  pohádkovou krajinu.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg
Zdroj: Tourismusregion Katschberg
navigate_before
navigate_next

Jezdci mezi horskými štíty

Katschberg je také místem, kde si užijete „sport se zvířecím pohonem“. A to buď na lyžích v závěsu taženém koňmi nebo přímo v sedle lichokopytníků, s nimiž absolvujete  dvouhodinovou projížďku (organizaci zajišťuje Alpines Pferdezentrum Katschberg nebo se lze přihlásit přímo v recepci vašeho hotelu).

Trasa vede do přírodní chráněné oblasti Gontal. Cestou se zastavíte na horské chatě Pritzhütte, kde vás zahřeje hruškový šnaps a energii dodá štrúdl plněný mandlemi a medem.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 264 times, 1 visits today)