McIlroy: Američané to nebudou mít snadné v Ryder Cupu

McIlroy: Američané to nebudou mít snadné v Ryder Cupu

Zdroj: Frederic Stevens/Getty Images

V posledních dvou desetiletích sice měli v Ryder Cupu navrch Evropané, ale poslední duel v Hazeltine v roce 2016 vyhráli Američané, kteří tehdy ukončili sérii tří vítězství evropského týmu v řadě. A nabité sebevědomí hodlají prodat i v letošním souboji o pohár Samuela Rydera. Rory McIlroy je ale varuje, že to na konci září na hřišti Le Golf National nedaleko Paříže nebudou mít ani trochu lehké.

Pro své sebevědomí mají Američané, kteří z posledních jedenácti duelů Ryder Cupu od roku 1995 vyhráli jen tři, dostatek argumentů – mohou se opřít o hru aktuální světové jedničky Dustina Johnsona i výkony „mladých pušek“ Justina Thomase, Jordana Spietha, či Rickieho Fowlera, v záloze mají velezkušeného Phila Mickelsona, a s nadějemi vzhlížejí k návratu Tigera Woodse.

Navíc před necelými dvěma roky si zámořský výběr poradil s Evropany poměrně hladce 17:11. Měřeno posledními výsledky a postavením hráčů ve světovém žebříčku mají Američané zkrátka navrch. Dost důvodů pro to, aby reálně pomýšleli na další triumf. Rory McIlroy, který se vrátil na začátku roku na golfová hřiště po více než stodenní pauze způsobené zdravotními problémy, uznává kvality Američanů, ale jedním dechem přidává varování.

„Americký tým je nesmírně kvalitní a před dvěma roky také snad poprvé fungovali jako tým. Všichni mladí hráči jsou skvělí – Jordan Spieth, Justin Thomas, Rickie Fowler, Brooks Koepka, Patrick Reed, či Daniel Berger. Opravdu silná skupina hráčů. Ale co vím zcela jistě, nebudou to mít tak snadné, jak by si mohli myslet,“ prohlásil borec ze Severního Irska.

A hned přidal i důvody. „Před dvěma roky se hrálo v Hazeltine a pořadatelská země má vždy poslední slovo v tom, jak budou finální úpravy a nastavení hřiště. V Hazeltine to byly široké fairwaye, žádný rough, pin pozice uprostřed greenů, prostě nic, na čem hrají Evropané rádi. Myslím, že v Paříži to bude naprosto, ale naprosto jiné a odlišné,“ upozornil rodák ze severoirského Holywoodu.

Vyrovnané bitvy

Ostatně, o finálním nastavení hřiště v Hazeltine, kde Američané jasně vyhráli, mluvil s despektem i jeden z nejzkušenějších evropských golfistů Angličan Justin Rose, který označil nastavení hřiště za neuvěřitelně slabé spíš jako pro turnaj Pro-Am.

„Hledat favorita v Ryder Cupu je vždycky ošidné. Evropané sice z posledních deseti jedenácti utkání jich sedm nebo osm vyhráli, ale pokaždé to byly vyrovnané bitvy. To je v Ryder Cupu téměř pravidlo. A pokaždé rozhoduje několik klíčových okamžiků. V Paříži to nebude jiné. Budeme mít skvělý tým a Američané to rozhodně nebudou mít snadné, jak by si mohli myslet,“ varoval McIlroy.

(Visited 47 times, 1 visits today)