Drivery mohou být letos výkonnou a přesnou "zbraní"

Drivery mohou být letos výkonnou a přesnou "zbraní"

Každý golfista ten pocit určitě zná. A rozhodně nezevšední… Sáhnete do bagu pro driver, natýčkujete míček, nápřah, švih a míček letí a letí a nakonec přistane uprostřed fairwaye. To je samozřejmě ta snová varianta, může to ale dopadnout i mnohem hůř. Proto je driver tolik potřebnou „zbraní“ v bagu každého hráče, kterou lze první ranou z týčka hodně získat i ztratit.

Pokud hledáte pro letošní sezonu pro svou hru novou „zbraň“, třeba vám může pomoci i několik tipů, jak vybrat ten pravý. Třeba některý z novinek pro rok 2018, které testovali výkonnostní hráči, stejně jako nadšení amatéři nejen ve světě, ale také v Česku. V březnu v pražských Hodkovičkách.

V konkurenci 19 driverů sedmi značek vybrat jednoznačného vítěze nebylo nic jednoduchého. Důvod? Kvalita všech testovaných holí byla letos opravdu na vysoké úrovni. „Mezi drivery nemám jednoznačného vítěze. Jejich kvalita se letos posunula hodně vysoko. Zatímco loni při testování bych našel tak dva drivery, za které bych vyměnil ten svůj, co mám v bagu, letos bych si jich klidně vybral pět, šest,“ potvrdil i golfový profesionál Tomáš Gärtner.

Přesto se vítěze podařilo najít. Stal se jím driver Callaway Roque a další dvě příčky na pomyslných stupních vítězů obsadily drivery Ping G400 Max a Ping G400. Všechny tři hole nasbíraly maximální počet pěti hvězdiček.

První příčka je potvrzením, že Callaway je na sezonu velmi dobře připravený, protože do top 5 se ještě protlačil Callaway Roque Sub Zero. Ve skvělém světle vstoupila do sezona značka Ping – vedle medailistů sklízely vysoké hodnocení i drivery Ping G400 LST a LST. Mezi pětici nejlepších se protlačil ještě i driver TaylorMade M4. Ale jak už bylo řečeno, kvalita driverů se letos posunula hodně vysoko. Maximální zisk pěti hvězdiček si odnesl například i driver Cobra King F8.

1. místo: Callaway Roque

Zdroj: www.nationalclubgolfer.com

Čím zaujal? Driver má velkou a tolerantní hlavu, která má větší úderovou plochu než předchůdce GBB Epic. Roque dokáže udělit míčku výjimečnou rychlost a je „šitý na míru“ pro uvolněný a rychlý švih. Lehká a silná kompozitová konstrukce navíc umožnila přesunout váhu do obvodu hlavy, čímž se zvýšilo odpouštění při méně přesných ranách.

2. místo: Ping G400 Max

Čím zaujal? Tento driver nadchne hráče se středním a vyšším handicapem, které už nebaví stále hledat míčky po nepřesných ranách a touží po tom, hrát rovnější a vyšší rány. Přesně tím jim vychází vstříc Ping G400 Max. Můžete očekávat větší odpouštění, konzistenci a vyšší trajektorii míčku, ale také metry navíc.

3. místo: Ping G400

Driver, který uspokojí hráče všech výkonnostních kategorií. Dá se říct, že je pomocnou rukou v okamžiku, kdy potřebujete zahrát míček z týčka do správné výšky, kdy hledáte konzistentní rány na fairway i patřičné metry. S G400 nemusíte vždy trefit přesně sweet spot, a přesto nebudete zklamaní. I tahle hůl potvrzuje dobrou pověst Ping mezi drivery.

Jak se hodnotilo? Drivery se hodnotily na škále od 1 do 5, přičemž známka 5 byla tou nejlepší, známka 1 naopak nejhorší. Hodnotila se v šesti kategoriích: vzdálenost, kontrola, přesnost, odpouštění, zvuk, vzhled a celkový dojem. Ze všech známek se vypočítal aritmetický průměr a ten rozhodl o počtu hvězdiček. Vysokou kvalitu testovaných 19 holí potvrzuje i fakt, že nejnižším hodnocení bylo 3,5 hvězdičky…

(Visited 80 times, 1 visits today)