Mladé pušky na sjezdařském MS 2019 v Åre – Lara, Alex, Marco

Mladé pušky na sjezdařském MS 2019 v Åre – Lara, Alex, Marco

Vycházející hvězda italského sjezdového lyžování Lara Della Mea

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Åre se dosud odehrává hlavně v duchu odchodů a loučení velkých hvězd, jako jsou Lindsey Vonnová nebo Aksel Lund Svindal. A samozřejmě, hlavně u našich slovenských sousedů, ve znamení euforie ze skvělých výkonů Petry Vlhové. Čerstvá mistryně světa v obřím slalomu patří mezi vedoucí protagonistky “nové krve” v alpském lyžování. Kdo jdou ty další výrazné osobnosti nastupující generace? A jsou tu vůbec?

Ano, jsou a jde z nich radost. Buď jsou ještě hodně mladí nebo teprve nedávno vlétli do kolotoče Světového poháru. Švýcar Marco Odermatt (ročník 1997), čtyřnásobný mistr světa z loňského juniorského MS byl 12. v SG a ve své oblíbené disciplíně, obřím slalomu, se taktéž umístil těsně za první desítkou. Švýcarka Corine Suterová (1994) byla druhá ve sjezdu a třetí v superobřím slalomu.

Nor Adrijan Smiseth Sejersted (1994) byl 8. v SG, Američan Ryan Cochran (1992) 11. v SG a 12. ve sjezdu. Norka Lie Kajsa Vickhoffová (1998) 7. v kombinaci a 13. v SG. Slovinec Stefan Hadalin (1995) dokonce bral v kombinaci stříbrnou medaili.

View this post on Instagram

Wow? senza parole? #team?

A post shared by Lara Della Mea (@laradellamea) on

Jednou z hlavních mladičkých star se ale bezesporu v Åre stane italská dívenka Lara Della Mea (1999), která spolu se stejně starým krajanem Alexem Vinatzerem vybojovala Itálii překvapivé bronzové medaile v týmové soutěži. Maličká, ale hbitá kráska z Tarvisia už skvěle bodovala na přelomu roku ve slalomech v Semmeringu a v Záhřebu (16. a 17.). V Åre své umění jen potvrdila a podmanila si diváky.

A nakonec nesmíme zapomenout ani na českého sjezdaře Jana Zabystřana (1998), ještě juniora, který dojel v kombinaci 15. a vyrovnal tak na probíhajícím mistrovství nejlepší české umístění v podání Ester Ledecké.

(Visited 1 769 times, 1 visits today)