Na úvod Tour de France udeřil tým budoucnosti – Jumbo Visma

Na úvod Tour de France udeřil tým budoucnosti – Jumbo Visma

jumbo_visma

Nepřivezli fenomenálního Slovince Primože Rogliče (odpočívá po těžkém Giru) a sprinterský favorit Dylan Groenewegen se vysekal kousek před finišem první etapy. Přesto dominují úvodu Tour de France. Tým mladých hvězd Jumbo Visma se ukazuje jako supersilný a bude se s ním muset počítat.

Groenewegena v první rovinaté etapě rovnocenně zastoupil jeho dvorní rozjížděč Mike Teunissen – už to není zrovna obvyklé. Ve druhé etapě, týmové časovce, pak stáj Jumbo Visma deklasovala rozdílem třídy zbytek závodního pole. Může to vypadat jako velké překvapení. Kdo se ale dobře podívá na složení týmu, přestane se divit.

Bývalá stáj Rabobank namíchala pro letošní Tour de France zajímavé mužstvo. Opěrnými sloupy jsou dva extra zkušení starší jezdci – 32letý Nizozemec Steven Kruijswijk, specialista na celkové pořadí, a 34letý superčasovkář Němec Tony Martin. První z nich, byť ho mnozí dobře neznají, byl už šestkrát v desítce Grand Tours, nejlépe 4. na Giru a Vueltě a k tomu 5. na TdF. Tony Martin je pak několikanásobným vítězem v individuální časovce jak na OH, tak na MS. A během nedělní časovky odváděl obrovské penzum práce.

K této dvojici sportovní manažeři přidali dalšího zkušeného, 29letého George Bennetta. Tenhle Novozélanďan není žádný nazdárek – je univerzálem, který to skvěle umí v kopcích. Byl už 1. na Tour of California 2017, 8. na Giro d´Italia 2018, ve stejném roce 4. Kolem Polska, 5. na Tour of the Alps, letos 4. na Tour of California a 6. na Paris – Nice. V horských etapách by měl být k ruce Kruijswijkovi.

A teď pozor, přijde to hlavní… Zkušené jádro obklopují „nadopovaní“ mladíci – již zmíněný 26letý sprinter Dylan Groenewegen, 23letý Belgičan Laurens de Plus, 26letý Nizozemec Mike Teunissen a další Belgičan, 24letý Wout van Aert. Poslední dva byli donedávna vynikajícími cyklokrosaři. A zejména van Aert  už letos ukázal, co všechno umí i na silnici. Získal bodovací trikot na Dauphiné, generálce na Tour, a zároveň dvakrát vyhrál etapu, včetně časovky. K tomu byl druhý na klasikách E3 Binckbank Classic a 3. na Strade Bianche.

Tohle je elitní sestava, která je schopná nejen projet celý třítýdenní závod, ale sbírat i zajímavá umístění. Její členové umějí zaspurtovat, v úniku nasadit zdrcující dieslové tempo a vyjet i pořádné kopce.

(Visited 213 times, 1 visits today)