Tour de France je letos napínavá a ostrá jako břitva

Tour de France je letos napínavá a ostrá jako břitva

Julian-Alaphilippe

První dva dny „Staré dámy“ dominoval tým Jumbo-Visma, ve třetí „klasikářské“ etapě udeřil nejlepší letošní jezdec žebříčku UCI Julian Alaphilippe a je prvním Francouzem, který po pěti letech na TdF oblékl žlutý dres.

Začátek letošní Tour je ostrý jako břitva. Dramatický, napínavý, úchvatný. Třetí etapa byla ještě lepší, než dvě předchozí. Jestli to takhle bude pokračovat, máme se na co těšit.

V náročné klasikářské 3. etapě to nejprve vypadalo na vítězství Belgičana Tima Wellense z Lotto Soudal, který odjel z balíku 50 km před cílem. Peloton ho však v náročném kopcovitém závěru dostihl a v tom okamžiku nastoupil jeden z velkých favoritů, Julian Alaphilippe ze stáje Deceunick Quick-Step.

Peloton včetně Petera Sagana, Grega van Avermata a dalších, zůstal jak opařený a francouzský cyklista dotlačil únik až do vítězného cíle. Byla v tom velká symbolika. Už 11. letošní vítězství Alaphilippa, který se tak dál drží v v čele žebříčku profesionálních jezdců UCI. Zároveň je po pěti letech prvním francouzským jezdcem, který se na TdF převléká do žlutého trikotu.

Zajímavě se vyvíjí situace v celkovém pořadí hned za Alaphilippem. Druhý je Belgičan Wout Van Aert (Jumbo-Visma), který aktuálně ztrácí 20 vteřin. 3. už je první z aspirantů na celkové umístění Steven Kruijswijk (Niz/Jumbo-Visma). 6. Egan Bernal (Kol/Ineos) na něj ztrácí 15 vteřin, 7. Geraint Thomas (Brit./Ineos) 20 a 8. Enric Mas (Špa/Deceunick Quick-Step) 21 vteřin.

(Visited 186 times, 1 visits today)