Nechte se ohromit svižným tempem i pompézním vzhledem

Nechte se ohromit svižným tempem i pompézním vzhledem

Velkolepý prostor, který hravě pojme dětský kočárek, kolečkové brusle pro celou rodinu i největší psí plemeno na světě. Jízdní vlastnosti, díky kterým hladce zdoláte závodní okruh i drsnější terén. A – jak jinak – design, který nepřestane oslňovat. To všechno a mnohem víc je BMW X5 M, opravdová hvězda v kategorii SUV (sport utility vehicle). Už jste se seznámili?

Design, který vezme za srdce

Masivní rozměry a precizně navržené tvary sportovního ducha vozu BMW X5 M úžasně podtrhují. Dynamický design doplňují charakteristické prvky v černé barvě, od M masky chladiče po koncovky výfukového systému. Jak se vám líbí?

Interiér v plné parádě

Počítejte s tím, že na každém kilometru si vás budou hýčkat sofistikované interiérové prvky. Od multifunkčních sedadel, čtyřzónové klimatizace, koženého čalounění Merino až po špičkové telematické služby. Najdete tu třeba nepostradatelný navigační systém s online připojením k internetu. Mapu si můžete zrcadlit na přístrojovém štítu, obří dotykové obrazovce nebo na head-up displeji. Na palubě zkrátka najdete všechno, co si můžete přát. Kromě pokročilých jízdních asistentů vás jistě potěší dokonalý infotainment. Držák nápojů vám ohřívá kávu nebo chladí vodu, špičkový audiosystém vám zahraje jakýkoli váš oblíbený hudební styl – od heavy metalu po dětské písničky.

Poklad pod kapotou

BMW X5 M není zdaleka jen praktické auto. Má velké sportovní ambice a zaručeně potěší každého náruživého řidiče. Výjimečný výkon je zajištěn řadou pokrokových technologií pohonného systému a podvozku pocházejících ze světa motorsportu. Na své si tak přijdou nejen příznivci pohodové jízdy, ale i fanoušci dynamické jízdy na okruhu. Jízdní vlastnosti spojuje jediné: perfektní přesnost a agilita. Srdcem vozu je pochopitelně motor V8, díky kterému dosahuje vůz výkonu až 460 kW (625 k).

Všechna kola v akci

Pohon všech kol M XDrive s unikátním naladěním a aktivní M diferenciál umožňují naplno přenášet mimořádně vysoký točivý moment motoru na silnici. Je zárukou obratnosti a ovladatelnosti v situacích, kdy je třeba naplno využít sportovních schopností, za nepříznivých povětrnostních podmínek nebo na nezpevněném povrchu. Točivý moment motoru je mezi nápravami rozdělován s jemnou plynulostí a je plně variabilní pomocí elektronicky ovládané vícelamelové spojky v rozvodové skříni pohonu všech kol M XDrive.

Nový člen rodiny

S tímhle „bavorákem“ si na cestách užijete spoustu báječné zábavy. Pokud se právě rozhlížíte po navýsost praktickém i dokonale dynamickém vozu, který uspokojí vašeho sportovního ducha, není proč váhat.

(Visited 344 times, 1 visits today)