Nejbohatší mladý sportovec v Británii a Irsku? Rory McIlroy

Nejbohatší mladý sportovec v Británii a Irsku? Rory McIlroy

Rory McIlroy. Zdroj: Getty Images

Jsou mladí a úspěšní. A také bohatí. Kdo? Řeč je o mladých sportovcích do 30 let působících ve Velké Británie a Irsku. Měřeno finančními příjmy je tím nejbohatším golfista! Konkrétně Severní Ir Rory McIlroy. Bývalý první hráč světa a rodák ze severoirského Holywoodu si v loňském roce vydělal 110 milionů liber (149 milionu dolarů) a obsadil první příčku žebříčku nejbohatších mladých sportovců podle listu Sunday Times.

Devětadvacetiletý McIlroy přitom neprožil ani zdaleka svou nejlepší sezonu v kariéře – pral se se zdravotními potížemi i ztrátou formy, přesto si oproti tomu předchozímu roku ještě polepšil o 28 milionů liber.

Letos už dokázal ukončit rok a půl dlouhé čekání na turnajový titul – vyhrál v březnu na Arnold Palmer Invitational a na nedávném Masters dlouho útočil na vítězství, ale nakonec skončil dělený pátý. Pořád to ale není ještě ono…

Neprošel totiž cutem na The Players, na turnaji, o němž se mluví jako o pátém majoru. Své šance pohřbil, nebo spíš přesněji utopil ve druhém kole na proslulé ostrovní sedmnácté jamce – ranou z týčka trefil jen kraj greenu a po odskoku skončil jeho míček ve vodě. Double bogey znamenalo loučení už po dvou kolech.

A tak mu mohl čerstvě zveřejněný žebříček aspoň trochu zvednout náladu i pošramocené sebevědomí. Za jeho vyššími finančními příjmy se skrývají především dvě nové smlouvy, které McIlroy uzavřel s Nike a TaylorMade. Každý z obou kontraktů mu pro období dalších deset let zajišťuje příjem ve výši 100 milionů dolarů.

Suverénní náskok

McIlroy žebříček nejbohatších mladíků ovládl suverénně. Na druhém místě s uctivým odstupem skončil tenista Andy Murray s příjmem 83 milionů liber. Ale ani 30letý Skot toho v poslední době moc nenahrál. Vítěz tří grandslamových turnajů chybí na kurtech kvůli zranění od loňského Wimbledonu.

Na pomyslné stupně vítězů se protlačil ještě fotbalový útočník Realu Madrid Gareth Bale. Na konto 28letého Velšana loni „přistálo“ 74 milionů liber.

Do první desítky se nakonec vešlo hned sedm fotbalistů a vedle golfu a tenisu už jen zástupce boxu – Anthony Joshua na páté místo s příjmem 35 milionů liber. Bez zajímavosti není ani to, že sedmnáct sportovců do 30 let uvedených na žebříčku Sunday Times si celkem vydělalo neuvěřitelných 615 milionů liber.

Top 10 nejbohatších sportovců do 30 let ve Velké Británii a Irsku (v librách):

  • 1. Rory McIlroy (golf) – 110 mil.
  • 2. Andy Murray (tenis) – 83 mil.
  • 3. Gareth Bale (fotbal) – 74 mil.
  • 4. Sergio Aguero (fotbal) – 48 mil.
  • 5. Anthony Joshua (box) – 35 mil.
  • 6. Eden Hazard (fotbal) – 32 mil.
  • 7. Mesut Özil (fotbal) – 28 mil.
  • 8. Theo Walcott (fotbal) – 26 mil.
  • 9. Paul Pogba (fotbal) – 25 mil.
  • 10. Juan Mata (fotbal) – 24 mil.
(Visited 172 times, 1 visits today)