Pohled do garáže Iana Poultera: „hračky“ za 100 milionů

Pohled do garáže Iana Poultera: „hračky“ za 100 milionů

Někdo sbírá známky, jiný motýly. Ian Poulter sbírá auta. A rozhodně ne ledajaká. A žádné „angličáky“, ale skutečná. Nahlédnout do garáže 42letého anglického golfisty jeho domu v Orlandu na Floridě je pro milovníky rychlých aut zážitkem. Poulter totiž propadl autům, která mají ve znaku vzpínajícího se koně, značce Ferrari.

Momentálně má Ian Poulter v garáží sedm kousků s místem narození v italském Maranellu a jedním dechem je třeba říct, že sběratelská vášeň aktuálně 26. hráče světového žebříčku není právě nejlevnějším koníčkem. Důkaz? Jen cena dvou z jeho „miláčků“ Ferrari Enzo z limitované série a Ferrari F40 se odhaduje na více než milion liber, tedy zhruba 30 milionů korun.

Pravdou je, že anglický golfista a jedna z tradičních opor evropského rydercupového týmu si na svého koníčka vydělal během své kariéry přes 16 milionů liber (464 mil. korun). Naposledy své konto vylepšil díky letošnímu triumfu na Houston Open, po něž na jeho konto doputovalo 1,26 milionu dolarů (27 mil. korun). Díky tomu si zahrál i na prvním majoru sezony na Masters v Augustě.

Některé z vozů Ferrari byly připravené Poulterovi přímo na zakázku, jako například Ferrari 458 Speciale Aperta. A cena? Maličkost – 200 tisíc liber (6 milionů korun). Celková hodnota všech modelů vozů Ferrari v Poulterově garáži se odhaduje na 3,3 milionu liber, tedy bezmála 100 milionů korun.

A to mu ještě ubyl model Ferrari F12, který si od něho před časem koupil jiný špičkový golfista a jeho přítel Rory McIlroy. A hned se s ním i pochlubil při turnaji Honda Classic na hřišti PGA National na Floridě.

Golf ale stále zůstává na prvním místě. Po několika letech herního hledání a trápení se totiž Poulter dostal opět do formy, a tak může snít o startu na letošním Ryder Cupu. Golfová bitva mezi výběry Evropy a USA je scénou, na které se anglický golfista cítí nejlépe.

(Visited 4 times, 1 visits today)