Nejkratší lyže světa a další zajímavosti ze zasněžených svahů

Nejkratší lyže světa a další zajímavosti ze zasněžených svahů

Z bot lyže ve chvilce a bez tahání těžkého vybavení. To nabízí jedinečné minilyže Snowfeet, které kopírují běžnou botu a jsou díky své velikosti nenáročné na přepravu i servis. Ultra krátká podložka z lehkého plastu vyztuženého skelným vláknem se k botám pohodlně upevní díky snowboardovému vázání.

Snowfeety jsou opatřeny brzdou v zadní části a ostrými kovovými hranami pro precizní manipulaci. S originálním nápadem přišla stejnojmenná česká společnost, jež vznikla původně jako crowfundingový projekt dvojice Čechů-zakladatelů Michaela Podešvy a Zbyňka Šuby. Takřka rok starý český vynález, jenž v sobě snoubí lyžování, bruslení a in-line a dá se zařadit po bok krátkých snowbladů nebo bigfootů, si našel řadu příznivců díky snadnému transportu i nízké ceně kolem 3500 korun. Zakladatelé věří, že se jim podaří prosadit nejkratší lyže na světě až do královské disciplíny olympijských sportů.

Bode Miller představil Bomber

Na konci listopadu v Praze představila legenda alpského sjezdového lyžování, Bode Miller, svou exkluzivní lyžařskou značku Bomber. Americký olympijský vítěz je spoluvlastníkem a ambasadorem brandu, jenž nabízí nejen funkční zimní oblečení, doplňky, ale především jedinečné lyže s dřevěným jádrem, které jsou ručně vyráběné v Itálii. Lyže Bomber se dají na zakázku upravit dle individuálního vkusu a potřeb. Bonusem je integrovaný RFID čip v zadní části lyží, díky němuž získá lyžař vždy precizní měření údajů ohledně svého sportovního výkonu.

Vancouverské lyžařské zlato v aukci

Obtěžkat se pocitem olympijského vítěze se bude moci výherce připravované aukce z arzenálu americké aukční síně RR Auction. Do dražby se totiž chystá raritní zlatá medaile ze zimních olympijských her ve Vancouveru, jejíž vyvolávací cena se odhaduje na 50 000 dolarů. Výjimečná je nejen díky váze – jde o nejtěžší exemplář v olympijské historii – ale upoutá i svým designem, za nímž stojí autorská dvojice, a to izraelský designér Omer Arbel a kanadská umělkyně s indiánskou krví Corrine Huntová.

Ti na unikátním nepoškrábatelném povrchu zobrazili symbol kanadského aboriginského umění, takzvaného inuksuka, kamennou eskymáckou sochu stavěnou pro lepší orientaci. Zadní stranu dotváří nápis 21. olympijských her Vancouver spolu s kategorií mužského sjezdového lyžování. Čelní strana medaile s jedinečným zvlněným profilem nabízí pohled na embosované logo olympijských kruhů s dekorem inspirovaným kosatkami. Jde o vůbec první olympijské zlato z roku 2010, které jde do dražby.

Kousek Alp za oceánem

Už jen do konce března budou otevřeny dveře jedinečného pop-up kulinářského zážitku v Severní Americe. Resort Ocean House nechal proměnit trojici vysloužilých kabin lanovky z Vermontu v privátní salonky, jež jsou pomyslným kouskem švýcarské půdy na území nejmenšího amerického státu Rhode Island. Fondue Village neboli vesnice fondue zaujímá pozici na útesu kolem venkovního ohniště, obklopená borovicemi s výhledem na Atlantik. Na útulném alpském interiéru s dřevěným obložením, závěsy, kukačkami a lustrem z paroží Ocean House spolupracoval s francouzským šampaňským domem Veuve Clicquot, v jehož režii je i vinné párování k delikátnímu tříchodovému menu.

Pasažéři na palubě lanovky okusí speciality, jako je hovězí bresaola, švýcarské sýrové fondue nebo raclette s bramborami a menu je zakončeno sladkým švestkovo-skořicovým koláčem.

(Visited 669 times, 2 visits today)