Nejlepší česká bikerka míří k Tokiu 2020

Nejlepší česká bikerka míří k Tokiu 2020

Zdroj: Robin Nevřala

Tým nejlepší české bikerky Jitky Čábelické začíná pod novým názvem GAPP System KOLOFIX mtb racing team a v pozměněné sestavě důležitou olympijskou sezónu. Ta vyvrcholí účastí Jitky na LOH, kam se nejvýše postavená Češka v žebříčku UCI svými výsledky nominovala.

„Jsem šťastná, že se to povedlo a v Tokiu budu závodit. To byl cíl. Nechci si klást žádné konkrétní číslo, chci tam zajet co nejlíp a dělám pro to všechno,“ říká Jitka Čábelická.

Sestava jejího závodního týmu se mezitím mění ze rozšiřuje na čtyři jezdce. K Jitce Čábelické (ročník 1990) a Tomášovi Dudkovi (2001) se připojují Alvin Tomášek (2000) a Lukáš Kobes (1996). Naopak odchází Matěj Průdek.

Zdroj: Robin Nevřala

Jitka zažila loni svoji nejlepší závodní sezonu. Vybojovala kromě účasti na OH v Tokiu i místo nejvýše postavené Češky na žebříčku UCI. Zároveň byla 20. na Mistrovství světa XCO 2019 v kanadském Mont-Sainte-Anne, 18. v celkovém pořadí SP 2019, 12. na SP v Lenzerheide a 13. na ME XCO v Brně.

Také se stala Mistryní ČR XCO 2019 i vítězkou Českého poháru 2019. Členové týmu loni absolvovali 41 závodů, získali 8 vítězství a 12x obsadili stupně vítězů.

Tomáš, nejlepší junior v XCO v roce 2018, se zbavil vleklých zdravotních problémů a je připraven znovu zabojovat ve své kategorii. Stejně tak nově příchozí Alvin, člen reprezentace ČR v XCO v kat. U23, i Lukáš, člen reprezentace v XCO v kat. Elite.

Do realizačního týmu, který vytváří kvalitní zázemí a rozvíjí jezdce, pak patří trenér a lékař MUDr. Karel Martinek, o psychickou stránku se stará MS Kateřina Vejvodová a o fyzio Mgr. Petra Hulvová. Sportovním ředitelem je JUDr. Tomáš Přibyl, technickou a provozní stránku zajišťuje Pavel Čábelický.

Proč se mění název týmu?

Protože kromě hlavního sponzora GAPP System, který se zabývá moderním ukládáním a zabezpečením dat, do hry vstupuje i KOLOFIX. Jde o komplexní službu pro cyklisty a uživatele kol, kvalitní servis propojený s nastavením posedu a poradenstvím, který je založený na lehce dostupné a ovladatelné mobilní aplikaci.

Zdroj: Robin Nevřala

Velmi brzy se služby Kolofix rozšíří po celé republice. V každém krajském městě začne od března vznikat servisní středisko, které bude mít nastavené vysoké standardy. Kromě klasické opravy v servisu s vlastní dopravou včetně opravy na počkání bude možné i vyzvednutí kola a dovoz zpět k zákazníkovi nebo dokonce servis přímo u zákazníka s plně vybaveným servisním vozem.

„Taková služba zatím na trhu chyběla, v celém segmentu cyklistiky není nastavena ani definována. Dosud  neexistoval žádný systém objednávek, dodržování termínů. To chci změnit. A neumět v dnešním světě objednat on-line servis mi přijde jak 100 let za opicemi,“ říká majitel a hlavní mozek KOLOFIXu Pavel Čábelický.

Připravil: Petr Pravda

(Visited 329 times, 1 visits today)