Největší svátek lyžování je tu – světový pohár se vrací do Špindlu

Největší svátek lyžování je tu – světový pohár se vrací do Špindlu

Špindlerův Mlýn (od naší zpravodajky) –  Shhpindleroov Mleeeen – směje se těžké výslovnosti na videu Mikaela Shiffrinová, Petra Vlhová se těší, že na světový pohár, který se po osmi letech vrací do Česka, dorazí hodně slovenských fanoušků. Největší svátek lyžování v pátek začíná.

Italská star Sofia Goggia, Michaela Schiffrinová a spousta dalších lyžařských hvězd už dorazily do Špindlerova Mlýna. V pátek v půl jedenácté dopoledne zde odstartuje na Černé sjezdovce první kolo obřího slalomu, druhé kolo se pojede v půl druhé odpoledne. To samé platí pro sobotní slalom.

svetovy pohar v lyzovani

Diváci se mohou těšit na souboj Michaely Schiffrinové se Slovensku Petrou Vlhovou. “Je to těžká sjezdovka. Zkusím ze sebe dostat do nejlepší,” říká slovenská lyžařka číslo jedna.“

Na startu bude sice chybět Ester Ledecká, která dala přednost snowboardu. V závodě se však představí hned pětice Češek – obří slalom i slalom pojedou Gabriela Capová a Martina Dubovská. Kateřina Pauláthová s Terezou Kmochovou je doplní v obřím slalomu a ve slalomu se k nim přidá Klára Pospíšilová.

Mikaela Shiffrinová, majitelka dvou zlatých medailí z olympiády a pěti nejcennějších kovů z mistroství světa, není ve Špindlerově Mlýně poprvé. Právě zde v roce 2011 poprvé startovala v necelých šestnácti letech ve světovém poháru. Nezískala ani bod, přesto tohle místo považuje za “special”.

svetovy pohar spindleruv mlyn

Michaela Bučková

(Visited 268 times, 1 visits today)