Vychytávky v alpských skiareálech. Nejen carvingem živ je lyžař

Vychytávky v alpských skiareálech. Nejen carvingem živ je lyžař

Wildkogel Arena_2015_winter

Jasně, že na hory jezdíme především lyžovat. Areály s nejkrásnějšími a nejdelšími sjezdovkami a moderními lanovkami by už ale samy o sobě nestačily. Nejen carvingem živ je lyžař.

Zpestřením jsou běžecké trasy nebo freestyle, bonus při pěkném počasí freeride, ale čím dál důležitější je nabídka dalších služeb a atrakcí.

Adrenalinová pecka v Ischglu

Rakouské středisko Ischgl má od minulé zimy v provozu atrakci pro odvážné – lanovou skluzavku SKYFLY. V nadmořské výšce 1683 m se přes hrudní úvaz a sedák zavěsíte na kladku a po ocelovém laně se ve výšce 50 m nad terénem spustíte do údolí. Na dvoukilometrové trase se dvěma zastávkami naberete na celou minutu a půl rychlost přes 85 km/h.

Budete prý řičet nadšením při letu pod visutým mostem Kitzloch nebo nad lanovkou Fimbabahn. Řičet můžete ve dvou, protože lana jsou zde natažena dvě a umožňují paralelní jízdu. Ve speciálním vaku s vámi mohou jet i lyže. To vše za pouhých €39.

Geolokační hra

V Ischglu se dá hrát také trochu méně adrenalinová zato více rodinná hra na pašeráky Schmuggler´s Run. Stáhnete si příslušnou aplikaci, do které se zaregistrujete, nazujete sjezdovky, vyberete level hry podle své lyžařské vyspělosti a podle instrukcí a mapy projedete příslušnou trasu. Provede vás po téměř 60 km sjezdovek, žádnou nepojedete dvakrát. Průjezdy kontrolními body se zapisují v aplikaci a každý, kdo trasu projede, bude zařazen do každodenního losování o úžasné věcné ceny.

Zdroj: www.skiamade.com

Chytré brýle ve Ski amadé

Datové lyžařské brýle (smart ski goggles), vymazlenou technologickou novinku, si můžete zapůjčit, či rovnou koupit, v rakouském areálu Ski amadé. Na displeji v zorném poli se zobrazují informace o počasí a provozu vleků, stav sjezdovek, navigace, atd. Brýle vás upozorní, blížíte-li se k místu s dalekým výhledem nebo k restauraci. Dá se nastavit rychlost, při níž se displej vypne, aby neodváděl pozornost.  Denní půjčovné je €19.

Nejdelší sáňkařská dráha

A skoro úplně všude jsou dětské snowparky a sáňkařské dráhy. Jet na saních z kopce skoro hodinu můžete například ve francouzském Val Thorens nebo v rakouské Wildkogel-Areně. Tratě jsou osvětlené a jízda placená, obvykle mezi €15 a €20 za dospělého, děti neplatí, ale např. Ve Val Thorens se svezou děti až od 5 let.

Jak říká staré pořekadlo: „Škoda sedět doma a počítat peníze.“ Vzhůru za zážitky!

(Visited 155 times, 1 visits today)