Kapitáni týmů pro Presidents Cup 2019? Woods a Els!

Kapitáni týmů pro Presidents Cup 2019? Woods a Els!

Zdroj: sportsblazereport.com

Golfový duel o Presidents Cup mezi výběry USA a zbytku světa bez hráčů z Evropy se bude sice hrát v australském Royal Melbourne Golf Clubu až v prosinci 2019, ale už teď má zaděláno na neobyčejnou publicitu. Mohou za to jména kapitánů obou týmů. Mezinárodní tým totiž v roce 2019 povede Jihoafričan Ernie Els, zatímco americký výběr Tiger Woods.

Obě golfové legendy, Woods i Els, mají s Presidents Cupem bohaté zkušenosti – oba odehráli po osmi duelech a v předchozích dvanácti utkáních měli jednoznačně navrch golfisté USA. Vyhráli desetkrát, jednou se oba týmy rozešli smírnou remízou a pouze jednou se radovali golfisté „zbytku světa“. V roce 1998 a právě na hřišti Royal Melbourne Golf Clubu.

Památný byl i jejich vzájemný souboj v roce 2003. Po 34 odehraných zápasech byl stav nerozhodný 17:17, a tak mělo vítěze určit play-off na náhlou smrt právě mezi Woodsem a Elsem. Jenže rozhodnutí nepadlo do doby, než hřiště zahalila tma, a tak se kapitáni obou týmů Jack Nicklaus a Gary Player dohodli na remíze a duel neměl vítěze.

Budou oba hrajícími kapitány?

Možné je i to, že oba se mohou stát hrajícími kapitány svých týmů, což se v celé historii Presidents Cupu stalo zatím pouze jednou – v roce 1994 byl hrajícím kapitánem týmu USA Hale Irwin.

Ve 42 letech je Woods nejmladším kapitánem v historii Presidents Cupu, ale zkušenosti už stihl nasbírat v roli asistenta – nejen v Presidents Cupu, ale i ve slavnějším Ryder Cupu, kde v roce 2016 pomáhal Davisu Loveovi III. a ve stejné roli bude i letos ve Francii po boku kapitána Jima Furyka.

Ale klidně může být i jedním z hrajících členů týmů. To proto, že se po dvouletém zdravotním strádání vrátil do hry. A nevedl si špatně. Sám také myslí na to, že by si na Presidents Cupu zahrál. Jako kapitán bude mít k dispozici osm nejlepších hráčů v žebříčku Presidents Cupu a dalším čtyřem udělí divokou kartu.

„Chtěl bych se dostat do situace, kdy si uhraji sám dostatečný počet bodů, abych se do týmu kvalifikoval. Nechtěl bych sám sobě udělovat divokou kartu. Ale je před námi ještě hodně dlouhá cesta. Je to pro mě ale především obrovská pocta být kapitánem týmu,“ prohlásil Woods. A je tak nějak veřejným tajemstvím, že jeho další funkcí bude nejspíš ta v roli kapitána týmu Ryder Cupu.

Těší se i 48letý Els, nepřehlédnutelný nejen pro svou výšku 191 cm, ale hlavně svou hrou. Ostatně, Els a Woods dohromady nasbírali celkem 177 turnajových titulů na celém světě, 18 vítězství na majorech – Woods jich má čtrnáct. „Presidents Cup pro mě představuje množství úžasných vzpomínek. Tiger a já jsme odehráli řadu skvělých duelů v minulosti a duel v roce 2019 proti mému dlouholetému příteli pro mě bude velkou výzvou,“ konstatoval Els.

(Visited 39 times, 1 visits today)