Nový Borg na tenisové scéně? Půjde ve šlépějích svého slavného otce?

Nový Borg na tenisové scéně? Půjde ve šlépějích svého slavného otce?

Otec a syn Borgové. Zdroj: Tennis FILA

Baby Bjorn, nebo jindy Baby Borg. Pod těmito přezdívkami se „ukrývá“ Leo Borg, syn jedné z největších legend tenisové historie. Na jakékoliv srovnání mezi otcem a synem je ještě víc než dost času, nicméně patnáctiletý Leo vykročil na tenisovou scénu hodně nadějně. Vyhrál totiž švédské tenisové mistrovství do 16 let. A nebyl to výsledek ojedinělý. Před rokem triumfoval mezi čtrnáctiletými.

Představovat Bjorna Borga, dnes 62letého vítěze jedenácti grandslamových turnajů včetně pěti titulů z Wimbledonu a světovou jedničku, která vládla v letech 1979 až 1981 nepřetržitě 109 týdnů, není nijak zvlášť potřeba.

Ale kdo je Borgův syn Leo? Jeho trenér má pro něj jen slova chvály. „Bez debaty, Leo je někdo, komu velice věřím. V něj i jeho schopnosti. Je schopná tvrdě pracovat a touží se neustále dál a dál rozvíjet. Tvrdě pracujeme a pokroky jsou stále vidět,“ prozradil kouč Rickard Billing pro deník Aftonbladet.

S otcem spojuje „Baby Borga“ i podoba – štíhlá postava, dlouhé blond vlasy i modré oči. A vlastně i podobný start tenisové kariéry.

Pravdou ale je, že jeho otec v Leově věku nastoupil za Švédsko v roce 1972 už v Davis Cupu.

Leo je potomkem Bjorna Borga a Patricie Ostfeldtové a je jediným Borgovým synem z předchozích tří manželství. Nicméně, Borg má ještě jednoho syna, 33letého Robina, s modelkou Jannike Bjorling.

Borg je ženatý potřetí – jeho první manželkou byla rumunská tenistka Mariana Simionescuová, která dnes žije v Monaku a rozvedli se v roce 1984. Druhou Borgovou manželkou byla italská zpěvačka Loredana Berteová.

„Máme ve Švédsku spoustu příkladů, kdy se děti vydaly ve stopách svých slavných rodičů, v hokeji, v golfu. Tak proč by to nešlo i v tenisu? Leo je talent a bylo by to skvělé. Jen je otázkou, jak bude reagovat na zvýšenou pozornost, kterou vyvolává,“ reagoval i další ze švédských velkých tenistů historie Mats Wilander.

Kdo je Leo Borg?

  • Leo je synem třetí manželky Bjorna Borga Patricie Ostfeldtové.
  • Leo podle slov svého otce tenis miluje a nejradši by hrál neustále. Trénuje dvě až tři hodiny denně. „Občas si zahrajeme spolu, máme kurt hned u domu. A když mě požádá o radu, vždycky mu rád poradím,“ uvedl Bjorn Borg.
  • Leo je švédskou jedničkou ve své věkové kategorii a číslo 20 v Evropě, ale rozhodně nezdědil otcovu ledově klidnou povahu. Jinak je ale podobnost otce a syna na kurtu opravdu nevšední.
  • Leo si zahrál i ve filmu Borg vs. McEnroe. Jak jinak, zahrál si svého otce v době jeho teenagerovského věku.
  • Leovým velkým fanouškem je samozřejmě i jeho otec Bjorn. Ostatně, při každém jeho triumfu to dává patřičně na vědomí i na sociálních sítích.
(Visited 637 times, 1 visits today)