Okolí Locarna na sněžnicích - za denního světla i za svitu Luny

Okolí Locarna na sněžnicích - za denního světla i za svitu Luny

Zdroj: Ticino Turismo

I v nejteplejším místě Švýcarska můžete provozovat zimní aktivity. Stačí jen obout sněžnice a vydat se na výlet do přírody.

Není to tak dávno, co horské svahy nad Locarnem v italském kantonu Ticino brázdili lyžaři. Globální oteplování však dosáhlo i do této oblasti a snížilo množství sněhu. Na lyžování už bílá pokrývka není dostačující, zato pro pochod na sněžnicích je přímo ideální. Za sportem lze vyrazit přímo z centra města prostřednictvím lanovky Locarno – Madonna del Sasso funicolare. Vyveze vás do obce Orselino, kde nad okouzlujícím kostelem Madony ve skalách (Il Santuario della Madonna del Sasso) přesednete na červenou gondolu.

Zdroj: Ascona Locarno Tourism

Za pár minut se tak ocitnete na tisíc tři sta třicet dva metrů vysoké Cardadě. Tady naleznete most Passarelle zavěšený mezi korunami stromů, na jehož konci ční ve “vzduchoprázdnu” vyhlídková plošina. Za denního světla vám promítne jedinečné spojení dvou extrémů. Nejnižšího (jezero Lago Maggiore, 193 metrů nad mořem) a nejvyššího (masiv Monte Rosa s horou Dufourspitze, 4634 metrů nad moře) bodu Švýcarska. Zároveň také uvidíte tektonickou hranici rozdělující severní a jižní část Alp.

Pak si nazujete sněžnice a zamíříte na vrchol Cimetty. Z výšky tisíc šest set sedmdesát jedna metrů se před vámi otevře jedinečný, tři sta šedesáti stupňový výhled na Locarno a Ligurské Alpy. Sestup dolů opět absolvujete na sněžnicích. Můžete si ho prodloužit až do Orseliny a do Locarna sjet městskou lanovkou.

Vhodná velikost sněžnic závisí nejen na rozměru chodidla, ale také na hmotnosti uživatele včetně batohu a další výbavy. Těžší člověk potřebuje větší sněžnice, lehčímu stačí menší. Při výběru sněžnic mnozí výrobci uvádějí tabulky doporučených velikostí, které se většinou udávají v palcích.

Túry ve svitu Luny

Noční chůze na sněžnicích, kdy cestu osvětluje stříbrné světlo dorůstajícího Měsíce, patří k nejkrásnějším zážitkům v Locarnu. Horští vůdci s vámi půjdou po svazích Cardady, Cimetty a dovedou vás k úchvatným scenériím. Celou akci doprovází okouzlující atmosféra hor osvícená kulatým Měsícem. Nezapomenutelné výlety budou probíhat 10. (úplněk), 11. ledna, 7., 8. února, 6., 7. března a přihlásit se na ně lze na emailu [email protected]

Zdroj: Cardada Cimetta

Pohodlné hnízdo

Znamenitou kuchyni, dokonalý servis a komfort najdete při vašem pobytu v Hotelu Belvedere Locarno. Na pokoji bude dokonce ve skříni připravená i podložka na jógu či batoh na túru.  Relaxaci vám poskytne Oasi Spa, hotelový wellness, kde v laconiu, páře, sauně, bazénu a na masážích znovu ožijete po sportovních výkonech. Hotel také leží na stanici lanovky vedoucí na Orselinu.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 328 times, 1 visits today)