Pec pod Sněžkou stále hraje o první příčky

Pec pod Sněžkou stále hraje o první příčky

Pec pod Sněžkou, jedno z nejstarších a také nejznámějších tuzemských středisek zimních sportů, stále patří do první ligy českých lyžařských areálů. A nejen to, v pomyslném žebříčku aspiruje na příčky nejvyšší. V rukávu má totiž hned několik trumfů, jimiž jiné areály prostě a jednoduše nedisponují.

Pec jsme zase po dlouhé době navštívili v druhé polovině února a je třeba podotknout, že našim výhradně pozitivním dojmům určitě napomohlo bezchybné počasí. Azurové nebe a teploty i v poledne mírně pod bodem mrazu, to jsou přece ideální lyžařské podmínky.

No a v návaznosti na slunečné počasí už se nabízí první z předností, jimiž Pec pod Sněžkou disponuje a ostatní české areály skrytě závidí: okolní panoramata. Samozřejmě v čele se Sněžkou. Rozhledy na nejvyšší krkonošské hřebeny jsou ze zdejších svahů překrásné! Tady si člověk uvědomí, že Alpy jsou možná monumentání, ale Krkonoše jsou, když se “to” povede, opravdu krásné.

Slovy filmových hrdinů i hrdinů všedního dne: „Jednou přijde den, kdy na vymetenou oblohu nad SkiResort Černá hora – Pec nevyjde slunce jasné. Ale dnes ještě ne, dnes budeme lyžovat. Na kopec!“ #loveskiresort

Zveřejnil(a) SkiResort Černá hora – Pec dne Čtvrtek 1. března 2018

Rozmanitost

Další, a možná úplně největší předností lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou je členitost a klidně řekněme i rozlehlost lyžařských terénů. Tohle nenajdete v žádném jiném středisku v Čechách ani na Moravě. Možnost absolvovat celé kolečko Javor – Smrk – Zahrádky – Hnědý Vrch – Javor baví! Třeba s malými dětmi si celé “ski safari” projedete maximálně tak dvakrát za den, ale bavit to bude malé i velké.

V Peci se nemusíte orientovat na jednu zamilovanou sjezdovku, nebo dokonce její pravou či levou stranu, jako v jiných oblíbených ski areálech, a na omezeném prostoru donekonečna pilovat dokonalé provedení oblouku. V Peci se dá na lyžích cestovat a u toho se dobře bavit. Jednoznačně k tomu přispívají i horské boudy rozeseté po zdejších svazích, i když se třeba často jedná pouze o malá občerstvení, hospůdky, terasy… Nečekejte gastronomické zážitky, dejte si pivo, grog anebo řízek s bramborem a lívance. Jde o to, že míst k zastavení je hodně a většinou mají příjemnou atmosféru.

Nová sjezdovka a vlek Javořák. Zdroj: Premium Ski

V Peci je nová sjezdovka! Široká, mírná, 600 metrů dlouhá sjezdovka se vine od horních stanic vleků na Javoru do Javořího Dolu a je prvním krokem plánovaného lyžařského propojení z Pece pod Sněžkou do Velké Úpy. Obsluhuje ji kotvový vlek Javořák.

Proč SkiResort?

K pocitu pestrosti a “neohraničenosti” určitě může v Peci přispívat i náležitost střediska do komplexu s názvem SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. Těžko říci, nakolik marketingové, ale místy i hmatatelné propojení Pece, Černé hory, Černého Dolu, Velké Úpy a Svobody nad Úpou vnímají jednodenní a dvoudenní návštěvníci, nicméně kdo do východních Krkonoš přijede na týden, určitě výhody SkiResortu ocení.

A nakonec toužíte-li na lyžích také trochu objevovat, proč si nevyzkoušet zdejší SkiTour? Možná, ani nevíte, že je z Černé hory do Pece pod Sněžkou možné přejet na lyžích, byť ve dvou místech budete potřebovat asistenci rolby. Pro cestu zpět do Janských Lázní  je pak letos nově možné využít zrychlený skibus SkiTour Express, který zastaví jen ve Velké Úpě u lanovky, v Janských Lázních u kabinky a následně v Černém Dole ve skiareálu.

“Z Pece do Janských Lázní stihnete cestu za 22 minut, až do Černého Dolu se dostane za 37 minut. Celá myšlenka lyžování ve více areálech v jeden den je tak znovu dostupnější a příjemnější a věříme, že naše návštěvníky bude bavit,“ vysvětluje ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC Petr Hynek.

Zdroj: sportsblazereport.com
navigate_before
navigate_next

 

Maximum pro rodiny

V každém z areálů SkiResortu najdete lokality s mírnými sjezdovkami a zázemím pro malé děti nebo teprve začínající lyžaře. Už vloni byly otevřeny 4 LIVE parky s pojízdnými koberci a dětskými vleky na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou, letos přibyly další 2 LIVE parky, a to v Černém Dole a ve Velké Úpě. Vstup do LIVE parků je zdarma po dobu výuky s instruktorem lyžařské školy SkiResort Live.

Parkování ve výhledu

Jediná výtka, která na tomto místě zazní, se bude týkat tradičního problému, jímž je v Peci parkování. Pokud se vám nepoštěstí zaparkovat na placeném parkovišti přímo pod sjezdovkou Javor, budete muset auto nechat až dole v Peci pod Sněžkou a k vlekům cestovat ski busem. To není úplně populární řešení a často v souvislosti s tímto zaznívá srovnání se Špindlerovým Mlýnem, kde se s parkováním vypořádali příkladně.

Podle mluvčí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC Ziny Plchové je ale kvalitní řešení v dohlednu: “Už v letošním roce začne město Pec pod Sněžkou stavět parkovací dům pro cca 350 aut ve Velké Úpě. Hlavní dopravní terminál pro 400 aut vznikne v nejbližších letech i v Peci pod Sněžkou, vedle stávající benzínové pumpy. Terminál bude fungovat také jako hlavní nástupiště skibusů a město na něj žádá dotaci z EU.”

  • SkiResort nabízí lyžování na 44 km sjezdovek na 1 skipas v 5 areálech – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.
  • Každý z areálů má trošku jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě až tříkilometrových sjezdovek najdete ve SkiResortu také dětské lokality s mírnými sjezdovkami a zázemím pro malé lyžaře,  atraktivní lyžování v podobě zábavné tratě Funline s klopenými zatáčkami a tunelem nebo tratí s časomírou pro obří slalom a sjezd.
  • Mezi areály je možné přejet na lyžích a rolbou SkiTour, nebo skibusy.
(Visited 10 times, 1 visits today)