Petra Vlhová brzy zkusí i rychlostní závody

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Slovenka Petra Vlhová zažívá letos parádní sezonu. Ve Světovém poháru 2018/19 už vyhrála čtyři závody světového poháru a šestkrát byla druhá. Poprvé zvítězila i v obřím, ale také v paralelním městském slalomu a nejnověji byla druhá v kombinaci na MS v Äre.

Časopisu Premium Ski a webu premiumsports.cz 23letá závodnice z Liptovského Mikuláše ještě před odletem do Švédska řekla, jak jí pomáhá a jakou autoritou pro ní je přísný italský trenér Livio Magoni, s nímž si rozumí i lidsky. Prozradila také, že sice nepreferuje žádnou sjezdařskou disciplínu, ale že má moc ráda atraktivní městské paralelní soutěže, jako byl třeba nedávný vítězný závod v Oslu. Fanoušky to baví a ona při tom používá specifickou a efektivní techniku najíždění do bran oběma rukama, což je o něco rychlejší.

Petra sice odmítla sdělit, jaké má vysněné vítězství, ale prozradila, že v další sezoně 2019/20 si určitě vyzkouší i rychlostní disciplíny. Že nebude určitě bez šancí ukázal i skvěle zajetý sjezd v rámci kombinace v Äre. A kam by Petra poslala lyžovat české sjezdaře? Určitě do Itálie, do Dolomit, tam to má prý moc ráda.

Awesome 2nd place in alpine combination on WSC 2019!??I can’t lie i was going for gold but I’m happy anyway!…I think…