Po E-Prix v Římě je pilot DS Automobiles Jean-Eric Vergne novým lídrem šampionátu

Po E-Prix v Římě je pilot DS Automobiles  Jean-Eric Vergne novým lídrem šampionátu

Zdroj: DS Automobiles

Jean-Éric Vergne, který byl po pátém kole 8. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E druhý, získal vedoucí pozici. Díky novému pódiovému umístění francouzského jezdce se tým DS Automobiles posunul na 3. místo v pořadí týmů. Páté kolo 8. sezóny šampionátu proběhlo v neděli 10. dubna v Římě.

Na trati náročné pro jezdce i vozy si Jean-Éric Vergne především vyjel skvělou pole position. Pro dvojnásobného šampiona Formule E (sezóny 4 a 5) to byla čtrnáctá pole position v kariéře a pro DS Automobiles osmnáctá od doby, kdy se tento francouzský prémiový výrobce zapojil do 100% elektrického mistrovství světa.

Francouzský jezdec za volantem výkonného vozu DS E-Tense FE 21 potvrdil dobrou formu svou i svého monopostu během skvělého závodu přerušovaného celou řadou předjížděcích manévrů, jak jen to Formule E umí. Na konci padesátiminutového závodu obsadil Jean-Éric Vergne velmi dobré druhé místo, což je jeho druhé pódiové umístění v této sezóně. „V Římě se mi povedl den. Když startujete z prvního místa, samozřejmě doufáte ve vítězství, ale Jaguar Mitche Evanse byl dnes rychlejší. S body, které jsme získali, jsem spokojený. Teď se vrátíme domů a budeme pracovat ještě tvrději, abychom do Monaka přijeli ještě s lepším vozem a zabojovali o vítězství,“ věří Vergne.

DS Automobiles
Zdroj: DS Automobiles

Po 5. kole sezony v Římě je tak Jean-Éric Vergne novým lídrem šampionátu jezdců. V kategorii týmů se tým DS Automobiles se svým třetím místem dostal na prozatímní stupně vítězů. „Tentokrát jsme se zkrátka a dobře vrátili do boje,“ zhodnotil závod ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah Thomas Chevaucher.

António Félix da Costa, který startoval z devátého místa, projel cílem jako třináctý. „Celý víkend jsme předváděli dobré tempo, takže z Říma neodjíždím naštvaný nebo zklamaný. Musím však přiznat, že mám momentálně problém ohledně auta některé věci pochopit a musím se přizpůsobit nové filozofii. Tento víkend jsem třikrát vyjel z trati vlastní vinou. Musím to podrobně zanalyzovat a pochopit, co se stalo, abych se zlepšil,” prozradil jezdec. „Jsem člověk, který dokáže poměrně rychle obrátit list a před každou akcí se namotivovat. Takže až přijedu do Monaka, budu na závod pořádně nažhavený!“

Ten se uskuteční 30. dubna na legendární trati, kde DS Automobiles a jeho dva jezdci v předchozích sezónách zvítězili: Jean-Éric Vergne v 5. sezóně a António Félix da Costa v 7. sezóně.

DS AUTOMOBILES

Značka DS, která vznikla v roce 2014, se opírá o výjimečný odkaz vozu DS z roku 1955. Jejím základním rysem je avantgardní duch a ambicí ztělesnit know-how francouzského luxusu v automobilovém odvětví. Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření a milují nové technologie, snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3 Crossback, DS 7 Crossback, DS 4 a DS 9.

Značka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E z let 2019 a 2020 (pohár týmů a jezdců), stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod Označením E-Tense nabízí jak 100% elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles přinese na trh, výhradně elektrifikované.

Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, l’expérience DS“ pro jedinečný zážitek z kontaktu se značkou DS. Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 400 showroomů DS Stores a DS Salons.

Autor: Fimar

(Visited 59 times, 1 visits today)