Pozvánka do Maroka. Představuje se Resort Golf de Mogador

Pozvánka do Maroka. Představuje se Resort Golf de Mogador

I když si tato severoafrická země získává stále větší golfové renomé, nepovažuje většina golfistů Maroko za vysněnou golfovou destinaci. Přitom Marrákéš a Agadir už má moc pěkná hřiště! A do popředí zájmu se úspěšně dere teké Essaouira na pobřeží Atlantiku.

Když stojíte na zvýšeném odpališti první jamky na hřišti Mogador, tušíte, že vás čeká velký zážitek. Před vámi se vine nádherná prostorná fairway, vzorně sestříhaný trávník a v dáli za greenem Atlantický oceán. Nehraje vůbec roli, jak jste na tom s golfem, a Mogador vás určitě nadchne.

Resort Golf de Mogador, který se nachází pouhé tři kilometry od historického města Essaouira, nabízí nejkrásnější hřiště v celém království. V rozsáhlém sportovním areálu je v současné době v provozu osmnáctijamkové mistrovské hřiště The North Course (72 Par) o celkové délce 6608 metrů a třináct jamek další osmnáctky The South Course.

Autorem je golfová legenda „Black Knight“ Gary Player a to, co se mu zde povedlo, nemá obdoby. Je to skutečně umělecké dílo, které je neuvěřitelně citlivě zasazeno do nádherné krajiny s eukalyptovými lesy. Jedná se o linksové hřiště, duny ideálně nahrazují bunkery a každý přírodní prvek, který se účastní hry, golfový zážitek jen umocní.

Hřiště krásné i oceňované

Nejkrásnější jamka je bezpochyby sedmnáctka – čtyřpar s nádherným výhledem na ostrov Mogador. Zajímavé jsou určitě i třípary – všechny dost dlouhé, s velkými greeny a promyšlenými bunkery. Každá jamka má šest pozic na odpalištích, takže si tu na své přijdou nejen ti nejnáročnější hráči, ale i méně pokročilí.

Největší nadšení však vyvolají obě hřiště u milovníků krásného designu. První osmnáctka byla vyznamenána jako nejkrásnější hřiště Maroka a dostalo se i mezi nejlepší africká hřiště „Top 10 Afrikas“. I proto je Mogador pravidelně dějištěm mezinárodního turnaje Atlas Pro Tour.

The South Course ještě není kompletní, zatím má třináct jamek. Je to opět senzace, jako každé hřiště od Gary Playera. Je technicky náročnější, více vody a zvlněný terén vyžadují velmi přesnou hru.

The Birdies of Mogador Club

Resort má rovněž vynikající tréninkové zázemí. K dispozici je tu 360 metrů dlouhá driving range, hratelná z obou stran.Vedení klubu se snaží získat pro golf i místní mládež. Golfová akademie, která vznikla v roce 2011, organizuje pro děti a mládež z Essaouiry a okolí každou středu a sobotu bezplatné kurzy a pravidelné turnaje.

Rovněž golfové vybavení klub dětem zapůjčí zdarma. Do svého dětského družstva „The Birdies of Mogador Club“ si potom klub z uchazečů vybírá ty nejlepší. A toto usilí již přináší první úspěchy, třeba na juniorských turnajích jako je Hassan II trophy v Agadiru nebo McDonalds trophy v Marrákeši. A kdyby se z dětí nestali skvělí šampióni, každopádně je zaděláno na novou generaci marockých PROs.

Text: Natascha Kames

(Visited 7 times, 1 visits today)