Pozvánka na nejlepší sjezdovky Val di Fiemme

Pozvánka na nejlepší sjezdovky Val di Fiemme

Zdroj: www.visittrentino.info

Italské údolí Fiemme, nabízející pětici lyžařských středisek, která můžete projezdit s jedním skipasem, je známé hlavně jako místo příznivé pro rodiny s dětmi. Pokud jste ale dobří lyžaři, kteří si kromě věnování se dětem chtějí také dobře zalyžovat na pořádných pistách, v trentinském Fiemme vůbec nemusíte strádat.

Jednu z nejlepších černých sjezdovek – Torre di Pisa – nejdete nad Predazzem. Sjezd začíná na Passo Feudo a na jeho délce téměř půl kilometru musíte překonat až 59% sklon. Před samotným startem se nezapomeňte posilnit v restauraci na vrcholku s novou prosklenou místností, odkud je nádherný výhled na okolní Dolomity.

V Pampeagu, centru lyžařského střediska Ski Center Latemar, vyzývá ke zdolání sjezdovka Angello, která na své délce 2600 metrů klesá o 420 výškových metrů a na níž se hlavně díky závěrečnému padáku zvanému Stěna předvedete celému lyžařskému náměstí u dolních stanic lanovek. Odtud sjedete na lyžích po nové, 350 metrů dlouhé sjezdovce s umělým sněhem až k místu, kde máte zaparkované auto, což je velice očekávaná novinka nastávající zimy v této oblasti.

Anteprima neve 2017 2018

Oggi abbiamo provato in anteprima le piste per voi! Allacciate gli scarponi… sabato 25.11 si scia!#Fiemme #Pampeago #Skicenterlatemar© Dolomiti TV

Zveřejnil(a) Val di Fiemme dne Úterý 21. listopadu 2017

Další pověstnou černou pistou ve Ski Center Latemar je Pala di Santa. Bílý vrcholek hory stejného názvu ve výšce 2500 metrů n.m. je takovým plochým dlouhým rozjezdem, abyste zvládli nejprudší místa v druhé části tratě s až 58% klesáním. Úžasný panoramatický výhled z jejího vrcholku už snad ani nemusíme zmiňovat.

Večerní lyžování i sáňkařská dráha

Ve středisku Alpe Cermis, do kterého vyjedete přímo z městečka Cavalése, si vyzkoušejte pověstnou černou pistu Olimpia, která je se svou celkovou délkou 7,5 kilometru jedním z nejdelších sjezdů v Trentinu. Olimpia je rozdělená na 3 části a na celé své délce překonává 1400 výškových metrů. Nejnáročnější jsou úseky v její střední části zvané Olimpia 2, horní sjezdovka se řadí mezi červené a spodní část má plochý dojezd. Přesto ale stojí zato sjet si ji celou a třeba si vyzkoušet, jestli ji zvládnete až dolů na jeden zátah. Ve středu a v pátek si tady můžete zalyžovat i při nočním osvětlení.

Také oblast Bellamonte – Alpe Lusia uspokojí zdatnější lyžaře, přestože celá oblast je pověstná hlavně u rodin s dětmi, které se tady výborně vylyžují na dlouhatánských širokých a bezpečných sjezdovkách, obsluhovaných od minulého roku moderní kabinkovou lanovkou. Jeden z náročných sjezdů najdete v centru oblasti a další černé jsou na druhé straně střediska v okolí restaurace Valbona, jedna z nich vede až k dolní stanici nad Moenou a tu byste rozhodně neměli opomenout.

Zdroj: www.visittrentino.info

Pro zpestření dnů se nad Bellamonte nabízí letošní novinka – sáňkařská dráha Fraina dlouhá 2 kilometry, na jejíž vrcholek se dostanete právě novou kabinkou, sáňky si půjčíte dole.

Ani nejvzdálenější středisko, do kterého můžete vyrazit se společným fiemmským skipasem, nezklame dobré lyžaře. Černá sjezdovka Paradise, dlouhá téměř 1500 metrů, začíná ve výšce 2195 nad mořem, což jí zaručuje dobré sněhové podmínky i při teplejším počasí. K jejím bonusům patří výhledy do okolí, hlavně na blízký dolomitský masiv Pale di San Martino, jeden z nejkrásnějších v oblasti.

(Visited 257 times, 1 visits today)