Proč zemřel cyklista Lambrecht? Ztratil kontrolu na odrazce

Proč zemřel cyklista Lambrecht? Ztratil kontrolu na odrazce

Pohřeb Lambrecht

Podle vyšetřování státního zástupce v Polsku byly za fatální havárii Belgičana Bjorga Lambrechta na Tour de Pologne odpovědné odrazky zabudované do silnice. 22letý belgický cyklista stáje Lotto Soudal zemřel na následky těžkých zranění po havárii ve 3. etapě závodu začátkem tohoto měsíce.

Podle vyšetřování dva jezdci týmu UAE z těsné blízkosti viděli mladého Belgičana přejíždět odrazku, která byla zabudována do povrchu vozovky,” citoval státní zástupkyni Malwinu Szendzielorz-Pawelu web Cyclingnews. “V důsledku toho ztratil kontrolu nad svým kolem, náhle se stočil doprava a pak doleva.”

Lambrecht na videu, které náhodou zachytilo nehodu, z ničeho nic prudce vyjel ze silnice, narazil do betonové roury a utrpěl vážné zranění jater.

Podle belgických novin Het Laatste Nieuws jsou odrazky zabudované do silnice velké 10 x 10 centimetrů a vystupují 1,8 cm nad asfalt. Jsou určeny k zobrazení okraje neosvětlené silnice a k označení cesty ve tmě.

Je smutné, že zdroje, o nichž se předpokládá, že zvyšují bezpečnost silničního provozu, jsou příčinou takové tragédie,“ řekla Szendzielorz-Pawela.

Vyšetřovatelé zveřejnili svá předběžná zjištění, přesto však plánují ještě pohovor s lékařem závodu a organizátorem Czeslawem Langem.

(Visited 229 times, 1 visits today)