Průvodce pro nováčky na skateboardu – výběr desky, oblečení a začátky ježdění

Průvodce pro nováčky na skateboardu – výběr desky, oblečení a začátky ježdění

Vždycky jste s obdivem sledovali ty, kteří zkušeně jezdili na skateboardu, ovládali nejrůznější triky a svou jízdou vám mnohdy vyrazili dech? Rozhodli jste se, že byste chtěli být jako oni a nyní stojíte na začátku vaší snahy naučit se jezdit na skatu? V tom případě jste tady správně, protože my vám dáme ty nejlepší rady do začátku!

Základem je koupě prkna

Pokud chcete jezdit na skatu, potřebujete prkno, protože prkno je v tomto případě základ a bez toho to nepůjde. Pokud to se skateboardingem myslíte vážně, investujte do kvalitního prkna, které bude mít přizpůsobivá měkká kolečka a naopak kvalitní tvrdé nápravy, jež toho hodně vydrží a na učení se jsou naprosto ideální. Kvalitní prkno = bezpečné prkno, tak na to pamatujte.

Skate boty – ano nebo ne?

Za nás rozhodně ano. Jasně, na skatu se dá jezdit i v obyčejných keckách, nicméně skate boty rozhodně mají něco do sebe a vyplatí se je pořídit. Skate boty mají plochou a velkou podrážku, která bývá nejčastěji hladká a díky tomu boty dobře drží na prkně, což je i pro vás pohodlnější a především bezpečnější.

Oblečení je třešnička na dortu

Třešničkou na dortu je oblečení pro správné skejkťáky, které sice není povinností, ale budete se díky němu cítit mnohem více cool a zároveň díky němu některé triky budou vypadat mnohem lépe. Nejen skate oblečení, ale i prkna a další doplňky nabízí skateshop Ambassadors.eu, kde si zaručeně přijde na své úplně každý. Jaké značky oblečení doporučujeme?

  • Trasher
  • Turbokolor
  • Ambassadors
  • Official
  • Jenkem

Jak začít s jízdou?

Pakliže budete na prkně stát úplně poprvé, dejte přednost hrubšímu povrchu a zkuste to třeba na trávě nebo klidně i doma na koberci. Není to žádná ostuda, naopak je to mnohem lepší, nežli si přehnaně věřit a poté někde spadnout na čumák. Postavte se na prkno a zkuste poskočit.

Další věc, kterou můžete trénovat a která se vám bude hodit, je udržení rovnováhy nejdříve na předních a poté na zadních kolečkách. Zároveň je důležité si ujasnit, jestli vám více vyhovuje mít vpředu nohu pravou nebo levou – nohu, kterou preferujete, byste měli mít vzadu na prkně.

(Visited 964 times, 1 visits today)