Salzbursko: region s pestrou škálou zimních radovánek

Salzbursko: region s pestrou škálou zimních radovánek

Zdroj: www.salzburgerland.com

Salzbursko je rájem lyžařů. Z části díky mimořádným přírodním podmínkám, dílem pak pro bezchybný servis a skvělou vybavenost. Oblast již mnohokrát v minulosti hostila vrcholné lyžařské podniky typu mistrovství světa či závodů Světového poháru, což ovšem neznamená, že musíte být vrcholoví sportovci, abyste ocenili zdejší kvality.

Mezi desítkami sjezdařských areálů si podle obtížnosti vybere každý, od rodin s dětmi přes sportovnější sjezdaře až po ty, co to rádi pořádně rozjedou. Slavné Ski Amadé s více než 350 sjezdovkami patří mezi největší propojené sjezdařské oblasti světa.

Zdroj: www.salzburgerland.com
Zdroj: www.salzburgerland.com
Zdroj: www.salzburgerland.com
navigate_before
navigate_next

Oblíbenost doslova po celém světě si získal lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn nad obcí Kaprun, tak trochu utajeným tipem je zase nedaleký kopec Schmittenhöhe nad Zell am See. A není už žádným tajemstvím, že věhlasný lyžařský areál známý pod jménem Skicirkus Saalbach-Hinterglemm svými lanovkami brzy dosáhne až na Schmittenhöhe! Na světě bude další gigantická lyžařská oblast nabízející špičkové vyžití včetně lyžování na ledovci.

A tak bychom mohli pokračovat: Obertauern, Flachau, Zauchensee, Bad Gastein… To všechno jsou ve světě bílého sportu pojmy. A poznat všechna ta slavná střediska je pro jeden lyžařský život pořádná výzva.

Sněžnice i psí spřežení

Salzburská střediska přitom myslí i na ty návštěvníky, kteří přijíždějí v zimě a lyžování příliš neholdují. Do horského terénu se můžete vypravit na dobrodružnou výpravu na sněžnicích, stále se rozšiřuje nabídka v zimě upravovaných vycházkových tras pro pěší, tzv. Winterwanderung.

Zdroj: www.salzburgerland.com

Nebo se necháte provézt na saních tažených psím spřežením. A zamrzlé plochy jezer zase vybízejí k bruslení. To všechno je Salzbursko. Právě tady možná pochopíte, co ve skutečnosti znamená harmonie duše s tělem.

 

(Visited 121 times, 1 visits today)