České speciální lyže slaví úspěch na Kickstarteru

České speciální lyže slaví úspěch na Kickstarteru

Česká firma Ski Progress, která vyrábí atypické lyže Staki, nedávno zahájila kampaň na americké crowdfundingové platformě Kickstarter. Na výrobu nového modelu sjezdových lyží, které ponesou název Staki Controls, již během prvního týdne vybrala 70% cílové částky.

České společnosti si začínají pomalu ale jistě osvojovat prostředí zahraničních crowdfundingových platforem. Díky velikosti trhu jim totiž nabízejí nejen vhodné prostředí pro růst, ale také možnost si relativně levně otestovat, zda by mohl mít jejich nový produkt v budoucnu úspěch.

Jednou z takových společností je i česká firma Ski Progress, která nedávno spustila kampaň na americké platformě Kickstarter. Jejím cílem je vybrat peníze na zahájení výroby speciálních lyží Staki Controls. Během prvního týdne z cílové částky 15 tisíc dolarů vybrala již 70%.

Nezvyklé lyže

Produkt, se kterým chce firma Ski Progress na americkém trhu uspět, jsou lyže Staki Controls, nový model z řady speciálních lyží Staki. Ty se ve srovnání s běžnými lyžemi liší především speciální koncovkou (stabilizační patkou), která milovníkům sjezdového lyžování zajišťuje bezpečnou jízdu. „Slitinová patka je upevněná na konci lyže a má stabilizační funkci,“ popisuje novinku propagátor bezpečného lyžování a šéf firmy Ski Progress David Rubek.

„Díky ní se lyžař ani při náročné jízdě nezaklání, ale naopak se vrací vlivem setrvačnosti přirozeně zpět do bezpečné, stabilní polohy. Proto jsou tyto lyže vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené sjezdaře, kteří s oblibou jezdí na neupraveném terénu.“ Kromě stability mají však podle Rubka lyže typu Staki ještě jednu velkou výhodu, kterou ocení především řidiči. Měří totiž jen necelý metr. Proto se bez problémů vejdou i do kufru malého automobilu.

Náročný vývoj nového modelu

Nový model Staki Controls má oproti svým předchůdcům vylepšenou stabilizační patku. Ta je s lyží již přirozeně propojená, a tak je funkčnější a zároveň působí estetičtěji. Nové lyže mají zároveň i moderní posuvné bezpečnostní vázání, které se přizpůsobí jakékoliv velikosti lyžařských bot. Vytvoření prototypu Staki Controls podle Davida Rubka přitom zabralo zhruba dva roky. Během té doby prošel mnoha úpravami a zatěžkávacími zkouškami, naposledy byl testován například v rakouských Alpách.

„Bylo to mimořádně náročné, a to jak časově, tak zejména finančně,“ vysvětluje Rubek. I proto se podle něj firma rozhodla pro financování produkce prostřednictvím crowdfundingové platformy. „Z našeho pohledu se jeví americký trh jako nejprogresivnější a zároveň otevřený novým vymoženostem,“ vysvětluje David Rubek své rozhodnutí jít právě na Kickstarter.

Zdroj: www.staki.cz

Plány do budoucna

Pokud se produkt osvědčí za oceánem a firma Ski Progress dosáhne na částku nutnou pro nastartování produkce, plánuje zahájit běžný prodej Staki Controls prostřednictvím vlastního e-shopu. Zde jsou momentálně dostupné pouze starší modely. Ten nový je přitom na Kickstarteru nyní k mání s výraznou slevou oproti budoucí ceně a navíc je dostupný kdekoliv.

„Nové Staki si může do 19. dubna zakoupit kdokoliv z celého světa, tudíž samozřejmě i lyžaři z České republiky,“ vysvětluje David Rubek a dodává, že možný je i osobní odběr zdarma na pražském Žižkově. Do budoucna by také firma ráda nové Staki, jako mimořádně bezpečné lyže, nabídla také horské službě, od které dostala již v minulosti pozitivní reference na starší modely Staki RX.

(Visited 951 times, 1 visits today)