Sázka na kvalitu se u dětských přileb vyplatí

Sázka na kvalitu se u dětských přileb vyplatí

Zdroj: www.head.com

Logika většiny dospělých funguje celkem správně v tom smyslu, že ochranné prostředky pořizujeme v první řadě svým dětem. Když už jsme takto uvědomělí, nepořizujme dětem helmy laciné, tedy nedostatečně funkční, staré, příliš veliké a tak podobně.

Švédská firma POC, přední výrobce ochranných prostředků pro sportování, vyvinula s týmem sestaveným z dětských lékařů a odborníků na biomechaniku pro nejmenší lyžaře sérii helem a chráničů, které nejsou jen zmenšenými napodobeninami vybavení pro dospělé.

Zdroj: www.pocsports.com

Kolekci nazvané POCito vévodí helma POCito Skull, která po stránce konstrukce vychází z bývalé závodní přilby Skull Comp 2.0. Základem její stavby je osvědčené jádro z materiálu EPP (Expanded Polypropylene), který po nárazu déle zůstává tvarově i strukturou nezměněný. Proto jsou helmy z EPP na rozdíl od ostatních schopny hlavu kvalitně chránit i v případě opakovaných úderů. EPP jádro je ještě doplněné o kompletní aramidový oplet.

Přilba má pevné krytí uší, to je u dětí obzvláště důležité, a na rozdíl od závodního modelu je doplněna o jednoduchý systém regulovatelného stahovaní – úpravy velikosti.

Helmu POCito všichni uvidí

Zdroj: www.pocsports.com

Nesmírně praktickým doplňkem je blikačka snadno uchytitelná na zadní straně helmy. Ta představuje ohromně efektivní preventivní prostředek, neboť je-li dítě na svahu vždy dobře viděno, pravděpodobnost srážky druhou osobou je výrazně nižší.

Společně s helmou a blikačkou v jednom balení obdržíte i oranžovou dětskou vestu – cosi jako fotbalový „rozlišovák“ – s reflexními prvky. Tu dětem můžete a nemusíte oblékat, nicméně také z toho je patrné, jak důležité je, obzvláště u dětí, být na sjezdovce viděn.

POCito Skull je nabízena v oranžovém provedení pro kluky a v růžové barvě pro holky.

(Visited 154 times, 1 visits today)