Seiser Alm: startuje festival Swing on snow

Seiser Alm: startuje festival Swing on snow

Sjezdovky, náměstíčka, horské chaty a chalupy rozezní hudba a lyžařské středisko Seiser Alm/Alpe di Siusi ležící na severu Itálie v regionu Jižní Tyrolsko se stane jedním velkým pódiem.

Vyrazit sem můžete na akci s názvem Swing on Snow, a to od 18. do 25. března. Festival trvá osm dnů a návštěvníkům nabídne nejrůznější hudební styly – mix jazzu, soulu, popu a klasické hudby. Většinou zde hrají skupiny, které pocházejí z alpských regionů a na svých koncertech se snaží ukázat, jak se jim daří propojit hudební styly s místní alpskou muzikou.

Swing on Snow: Musikfestival mit Konzerten auf den Skipisten, den Hütten und abends in den Dörfern rund um die Seiser Alm!

Zveřejnil(a) Yoga Seiser Alm dne Sobota 17. března 2018

Seiser Alm se 66 kilometry lyžařských sjezdovek je vlastně jedna velká alpská louka, kde se v létě pase dobytek a v zimě prohánějí lyžaři. Zdejší sjezdovky jsou příjemně carvingové, většinou překonávají 400metrové převýšení bez ostrých sklonů. To vyhovuje především rodinám s dětmi, které tu bývají oblíbenou klientelou.

Nudit se tu ovšem nebude ani náročnější lyžař a ten, kdo si chce hory v zimě užívat trochu jinak.

Tip pro romantické povahy

Nechejte se zabalit do jemných dek, vložit do rukou šálek se svařeným vínem a vydejte se na vyjížďku v kočáře taženým koňmi po náhorní planině Seiser Alm. Projížďka skončí ve vyhlášené restauraci Gostner Schwaige, kde kuchař Franz Mulser se ženou servírují k večeři vynikající jihotyrolské speciality.

(Visited 4 times, 1 visits today)