Sjezdovky pro začátečníky. Kde se v ČR naučit lyžovat?

Sjezdovky pro začátečníky. Kde se v ČR naučit lyžovat?

Letos to bude opravdu poslední sezóna, kdy se budete moct vymlouvat na to, že neumíte lyžovat. Míst, kde se to v České republice můžete během pár dní naučit, je totiž mnoho.

Pro ty, co umí lyžovat je zima nejoblíbenější období roku. Většina náruživých lyžařů se už nemůže dočkat toho, až si zacvaknou lyžáky a vydají se na svah testovat první várku sněhu. Pokud se i vy v představách vidíte, jak elegantními obloučky brázdíte nejkrásnější sjezdovky, ale stále jste nenašli odvahu se naučit lyžovat, je právě ten správný čas na to, s tím něco udělat. Lyžovat můžete začít v jakémkoliv věku, tak se ničeho nebojte, a udělejte první krok.

Na učení lyžování si vyhraďte alespoň víkend a nebo si naplánujte dovolenou rovnou na celý týden. Ubytování pro lyžaře najdete například na stránkách Penzion.cz. Zde jsou penziony rozděleny pro větší přehlednost podle jednotlivých lyžařských areálů. Pro začátek se vyplatí vybrat si vhodnou mírnější sjezdovku se sedačkovou lanovkou. Lépe se vám také bude začínat na sjezdovkách, kde nebude moc lidí. Vybírejte tedy spíše menší a méně známé areály.

Kvalitní sjezdovky pro začátečníky i ubytování najdete v lyžařském areálu Severák v Jizerských horách. Nachází se tu vedle sebe hned několik svahů, které jsou odstupňované podle náročnosti – nejkratší a nejmírnější sjezdovka je vlevo a na konci výcviku byste měli bez problémů sjet nejdelší svah na pravé straně. Další vhodnou destinací pro výuku i ubytování na horách je Skiareál Deštné v Orlických horách. Zajezdí si tu pohodlně zkušení lyžaři i naprostí začátečníci. Sjezdovky jsou široké a vždy perfektně upravené. Netradiční, ale příjemnou malou sjezdovku najdete v těsné blízkosti Jihlavy. Lyžařský areál Šacberk nabízí výuku jízdy na lyžích pro děti i dospělé a sehnat ubytování v Jihlavě jistě nebude problém, ani v lyžařské sezoně.

Většina skiareálů nabízí možnost výuky s osobním instruktorem. Rozhodně se vyplatí si alespoň pár lekcí domluvit a vyzkoušet si jízdu pod odborným dohledem. Držíme palce, ať jde učení ruky a ať si letošní lyžařskou sezónu užijete naplno!

(Visited 895 times, 1 visits today)